Umístění: Společnost Zajímavosti On-line dobročinná aukce pomůže dětem s postižením

On-line dobročinná aukce pomůže dětem s postižením

Klobouky u Brna, 15. listopadu 2021 - Diakonie BETLÉM v Kloboukách u Brna pořádá již 21. ročník dobročinné aukce. Letos bude probíhat týden on-line a výtěžek poputuje na rekonstrukci stacionáře Domov Narnie pro děti s mentálním a kombinovaným postižením. Záštitu nad akcí převzal hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

charita online

 

Dobročinná aukce Diakonie BETLÉM se letos bude konat po 21. a již podruhé on-line. „Situace s pandemií se opět komplikuje a příliš nepřeje konání podobných akcí ve standardním režimu. Proto jsme se rozhodli, že i letos využijeme možnost pořádání naší dobročinné aukce v on-line prostoru. Věřím ale, že i takto si lze užít dramatické chvíle při souboji o zajímavé exponáty,“ uvádí ředitel a předseda správní rady Diakonie BETLÉM v Kloboukách u Brna Petr Hejl.

Aukce startuje v sobotu 20. listopadu v 17 hodin a končí v sobotu 27. listopadu ve 23 hodin. „Veškeré informace k aukci lze najít na našich stránkách www.betlem.org nebo na facebookové stránce události s názvem Aukce2021Betlém,“ dodává Jana Lexová, vedoucí vnějších vztahů a fundraisingu BETLÉMA.

Výtěžek dobročinné aukce bude použit na financování rekonstrukce Domova Narnie v Morkůvkách. „Domov Narnie, kde provozujeme týdenní a denní stacionář pro děti s mentálním a kombinovaným postižením, v příštím roce oslaví 30 let svého fungování. Z toho je patrné, že již nevyhovuje potřebám a trendům moderního domova,“ vysvětluje Petr Hejl a dodává, že záštitu nad akcí převezme hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich.

Dražit se budou díla věnovaná místními umělci, výborná vína moravských vinařů, a hlavně výrobky klientů Diakonie BETLÉM. „Ty jsou cenné o to víc, že je vyrobili s láskou a nesmírným úsilím,“ uvádí Jana Lexová.

Na vůbec první aukci v roce 2001 Diakonie BETLÉM získala 52 100 Kč, nejvíc se vydražilo v roce 2006, a to 747 000 Kč. „Dražitelé se mají letos opravdu na co těšit, exponátů v naší aukci bude 73 a každý si z nich může vybrat, co je jeho srdci blízké. Věřím, že máme letos našlápnuto na skvělý výsledek,“ dodává závěrem Lexová.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci