Umístění: Společnost Zajímavosti Po osmi letech změnil Jihomoravský kraj své logo

Po osmi letech změnil Jihomoravský kraj své logo

Logotyp jihomoravsky kraj RGB 1Brno, 19. prosince 2018 – Jihomoravský kraj se po osmi letech rozhodl modernizovat své logo a vizuální identitu. Na základě výběrového řízení byl vybrán návrh založený na jednoduchosti, minimalismu a nadčasovosti, který má své základy v moravské tradiční tvorbě. Vychází tedy z tradičních barev a tvarů moravské keramiky, krojů i architektury.

Veřejná zakázka byla vyhlášena 15. května, a to konkrétně na vytvoření nové značky Jihomoravského kraje, destinační značky Jižní Morava a jejich vizuálních stylů. Komise složená ze zástupců kraje i z řad odborníků vybírala ze šesti návrhů čtyř agentur a jako nejzdařilejší ohodnotila návrh agentury DORLAND. Ta na základě požadavků zadavatele vytvořila dvě loga a dva vizuální styly včetně manuálů (Jihomoravský kraj a Jižní Morava) a bude se v následujících měsících na základě rámcové smlouvy podílet na jejich využití v konkrétních kampaních.

„Rozhodli jsme se pro změnu na základě hodnocení nezávislého názoru odborníků, kteří doporučili modernější pojetí komunikace včetně loga kraje. Jsem spokojený a věřím, že se nám prostřednictvím tohoto moderního vizuálního stylu podaří prezentovat, co kraj dělá, jaké jsou jeho priority a zejména, že dojde k jednotné komunikaci kraje jako správního celku i kraje jako destinační značky. Logo je jen začátek, je před námi ještě spousta práce,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci