Umístění: Společnost Zajímavosti Překonáte zimní rekordy?

Překonáte zimní rekordy?

Ač by to člověk možná nepředpokládal, lze i na téma „zima, sníh a mráz“ v České knize rekordů nalistovat celou kapitolu. Najdete v ní i spoustu údajů, které vás mohou inspirovat k dobré zábavě nebo i k jejich překonání. Zkrátka co se zimy týče, zaznamenala Agentura Dobrý den Pelhřimov, která spravuje Českou databanku rekordů, i takovéto výkony: ...

Kuriozity

 
 

Největší sněhulák

Postavili ho hasiči v Dlouhé Třebové. Vysoký byl neuvěřitelných 8,52 m – a to nepočítáme obrovský klobouk! Na jeho stavbě se 2. – 5. března 2005 podílelo 30 lidí, kteří tři dny nedělali nic jiného, než naváželi a shrnovali z blízkého i vzdálenějšího okolí haldy sněhu. V průběhu stavby byl sněhulák proléván vodou a k jeho vytvoření bylo použito i lešenářské konstrukce a dřevěného bednění. V závěrečné fázi bylo za pomoci seker, motyk a dalšího nářadí provedeno opracování do konečné podoby. Nos obřího sněhuláka byl dlouhý 180 cm, šála 16 m a i s kloboukem sněhulák dosáhl výšky 9,85 m, což je přibližně jako výška tří pater v paneláku.

 

 

Největší sněhulák

 

Největší zimní čepice

Šikovní pracovníci z třebíčského Pletexu vyrobili čepici, která má na výšku 2 metry, průměr 150 cm a hmotnost 5 kg, což odpovídá váze 50 čepic klasické velikosti. V programu festivalu „Pelhřimov - město rekordů“ se 11. června 2004 pod rekordní čepici vešlo 25 dětí.

 

Největší zimní čepice

 

Muž v mrazícím boxu

Otužilec Petr Kocián z Hronova vydržel 11. června 2005 na festivalu Pelhřimov - město rekordů nevídaných 41 minut a 17 sekund v mrazáku se 433 litry mrazivé vody a zasypán dalšími 150 kg ledu, přičemž byl ponořen celým tělem s výjimkou hlavy a paží.
Petr je už přes 30 let sportovním otužilcem a je na takové výkony trénovaný – jinak by nemohl nic podobného vydržet.

Muž v mrazicím boxu

Dvanáctihodinová vytrvalostní jízda na bruslích

Jednapadesátiletý Karel Ligocki ze Suchdolu nad Odrou dokázal za 12 hodin ujet na bruslích 238,99 km, což představuje 1744 okruhů po 137 m. Rekordman během pokusu, který absolvoval na rychlobruslařských bruslích s dlouhými noži, nepoužil žádné speciální energetické doplňky výživy, maximálně si dal teplou polévku a doušek slivovice. Rekordu dosáhl v noci z 31. března na 1. dubna 2008 na zimním stadiónu v Novém Jičíně.

Vytrvalostní bruslení


Miroslav Marek, agentura Dobrý den
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci