Umístění: Společnost Zajímavosti S udržováním veřejného pořádku ve Znojmě pomohou asistenti prevence kriminality

S udržováním veřejného pořádku ve Znojmě pomohou asistenti prevence kriminality

Znojmo, 28. srpna 2023 - S udržováním veřejného pořádku a zvýšením bezpečnosti ve Znojmě pomohou asistenti prevence kriminality. Práci městské policie posílí v ideálním případě až tři asistenti. „Pomohou nám hlavně s dohledem nad problémovými lokalitami. Jejich role však není nahradit strážníky, jejich hlavním úkolem je předcházet protiprávnímu jednání,“ shrnul poslání asistentů prevence kriminality Petr Peřinka, který je v současnosti pověřený plněním některých úkolů při řízení znojemských strážníků. Asistenti budou pracovat pod vedením příslušníků městské policie.

policista psovod

 

„Pokud vyhodnotí nějaké jednání jako rizikové, případně budou svědky protiprávního jednání, neprodleně informují hlídku městské policie,“ uvedl Peřinka.

Vedení města počítá s tím, že asistenti budou vykonávat především dohled nad problémovými oblastmi. „Jedná se zejména o Městský park v centru Znojma, ale také dětská hřiště nebo jiná exponovaná místa například na sídlištích nebo na nádraží,“ upřesnila starostka Znojma Ivana Solařová. Ta si od zapojení asistentů slibuje posílení bezpečnosti ve městě. Jak uvedla, „asistenti se budou nepřetržitě pohybovat v terénu, budou dobře obeznámeni se situací v dané lokalitě, budou mít přehled o výskytu potenciálně rizikových skupin osob, takže budou schopni rychle reagovat, případně přivolat hlídku.“ Podle starostky Solařové zapojení asistentů odlehčí strážníkům, kteří se tak podle ní budou moct věnovat jiným úkolům v oblasti udržování veřejného pořádku a bezpečnosti.

Předpokládá se, že asistenti prevence kriminality budou protiprávnímu jednání předcházet i tím, že budou s potenciálně problémovými jedinci komunikovat, vysvětlovat jim rizika spojená s potenciálním pácháním přestupků či jiné protiprávní činnosti. Jejich úkolem bude též přispívat k udržování pořádku, včetně například zklidňování nadměrně hlučných projevů na veřejnosti.

„Vážíme si každého, kdo se snaží aktivně pomáhat udržovat naše město v co nejlepším stavu. Věřím, že i práce asistenta prevence kriminality je právě takovou příležitostí. A my chceme dát prostor všem, kdo se chtějí zapojit. Vítáme muže i ženy, kteří nám pomohou v naší každodenní snaze zlepšovat věci kolem nás,“ nastínila smysl práce budoucích asistentů prevence kriminality starostka Solařová.

Zdroj: znojmocity.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci