Umístění: Společnost Zajímavosti V Mikulově bude fungovat SENIOR TAXI

V Mikulově bude fungovat SENIOR TAXI

seniori ruce taxiMikulov, 1. června 2019 – V Mikulově bude od června jezdit Senior taxi. Mikulovští zastupitelé tomuto projektu dali zelnou a na svém posledním zasedání 22. května myšlenku zřízení této služby podpořili. „Služba Senior taxi bude určena pro občany města Mikulova, včetně Mušlova. Budou ji moct pro přepravu za zvýhodněných podmínek využívat senioři a zdravotně postižení občané, kteří dovršili věk 70 let nebo jsou držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P,“ vysvětlila místostarostka města Sylva Chludilová.

 

S provozovatelem Senior taxi město uzavře řádnou smlouvu. Pro samotné seniory-cestující je cena stanovena paušální částkou: 20 Kč za jízdu (celkově jízda po území Mikulova bude stát 70 Kč – 20 Kč hradí senior a 50 Kč město Mikulov. Cena jedné oprávněné jízdy z ulice Mušlov nebo na ulici Mušlov je stanovena paušální částkou 120 Kč – 20 Kč senior, 100 Kč město Mikulov).

„Služba Senior taxi je určena zejména pro to, aby senioři navštívili lékaře, poštu, městský úřad, knihovnu, senior klub. Oprávněná osoba se bude moci v rámci této služby přepravovat maximálně 8x v jednom měsíci,“ doplnila místostarostka Sylva Chludilová.

Provoz Senior taxi bude zahájen k 17. červnu 2019. Přeprava bude probíhat pouze v pracovní dny po domluvě s provozovatelem. Službu si budou moci občané objednat na telefonním čísle 607 856 205. Služba se musí objednat vždy min. jeden den předem.

V případě odstoupení od objednávky služby je oprávněná osoba povinna informovat provozovatele služby. Službu si bude moci objednat pouze držitel platné evidenční karty Senior taxi. Tu si lze zřídit přímo na Městském úřadě Mikulov.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci