Umístění: Společnost Zajímavosti Ve sbírce potravin na jižní Moravě se vybralo přes devět tun zboží

Ve sbírce potravin na jižní Moravě se vybralo přes devět tun zboží

Brno, 31. května 2019 – Během Sbírky potravin, která se uskutečnila 18. května, se v obchodech Tesco a přes službu on-line nákupů podařilo v celé České republice vysbírat celkem 71 tun potravin a drogerie pro lidi v nouzi. V Jihomoravském kraji se celkem vybralo 9010 kilogramů potravin a drogerie, a pomáhalo 83 dobrovolníků. Tesco přitom navýší dary svých zákazníků o 20 % v hotovosti, což představuje částku 369 200 korun. Tyto finanční prostředky poputují potravinovým bankám na rozvoj jejich činnosti a podporu jejich provozu.

sbirka potravin jizni morava

 

Dostat jídlo, ale také základní drogerii k těm, kteří to nejvíce potřebují, to bylo hlavním smyslem Sbírky potraviny. Ta probíhala ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a letos poprvé bylo možné darovat potraviny i online. O sbírku je každoročně velký zájem o čemž svědčí i celkové množství vysbíraných potravin a drogistického zboží, které se zastavilo na čísle 71 tun. Nejvíce z tohoto množství tvořily právě potraviny, a to přes 63 tun, které vydají na téměř 130 000 porcí jídla. Nejčastěji zákazníci darovali konzervy, dětskou výživu, polévky, trvanlivé mléko, olej, rýži a luštěniny, těstoviny nebo drogerii.

V Jihomoravském kraji se vybralo 9010 kilogramů zboží, z toho 901 kilogramů drogerie a 8109 kilogramů potravin, které vydají až 16217 porcí jídla. Zákazníci mohli pomoci lidem v nouzi darovat potraviny v Brně, Břeclavi, Vyškově, Boskovicích a Ivančicích. Sbírky potravin se také v tomto kraji zúčastnilo 83 dobrovolníků.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se do sbírky zapojili, ať už v roli dárců potravin nebo jako dobrovolníci. Obrovský zájem zákazníků potvrzuje, že pomoc lidem v nouzi nám není cizí a že adresná pomoc má velký význam,“ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel společnosti Tesco v ČR.

Vybrané potraviny a drogerie zamířily prostřednictvím regionálních potravinových bank přímo do více než 600 odběratelských neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením. Další Sbírka potravin je plánovaná na polovinu listopadu tohoto roku.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci