Umístění: Společnost Zájmová sdružení Dobrovolní hasiči z Břeclavi testovali za hranicemi v těžkém terénu nový vůz

Dobrovolní hasiči z Břeclavi testovali za hranicemi v těžkém terénu nový vůz

dobrovolni hasici breclav nova tatraBřeclav, 15. srpna 2014 - Dobrovolní hasiči z Břeclavi a slovenské Trnavy se na začátku srpna sešli ve vojenském výcvikovém prostoru Záhorie, aby společně odzkoušeli svoji techniku při hašení požáru v těžkém terénu a nacvičili si zásobování vodou. Při požáru se do akce dostala nejen nová Tatra Starobřeclaváků, ale především upravená vojenská technika DHZ POLE.

 

Společné cvičení se konalo v rámci projektu SOS.raft – Slovensko-český protipovodňový záchranný modul, který je podpořený Operačním programem Přeshraniční spolupráce SR – ČR 2007 – 2013.

„Na Slovensku se sešlo šestadvacet dobrovolných hasičů z Česka i Slovenska. Měli jsme možnost odzkoušet si v těžkém písčitém terénu techniku, kterou bychom v případě požáru či povodní využili i u nás. My naopak můžeme na Slovensko vyslat naše auta či výkonná čerpadla. Jednalo se o čtvrté, a tedy i poslední společné cvičení,“ prozradil krizový tajemník břeclavské radnice Vilém Vyhnálek s tím, že nové auto břeclavských hasičů si prošlo zatěžkávací zkouškou. A obstálo na jedničku.

První cvičení se konalo na podzim roku 2012 ve vojenském výcvikovém prostoru na Slovensku, podruhé se hasiči sešli v Břeclavi v areálu Na Vodě na jaře 2013. Třetí akce se uskutečnila v červnu 2014 opět v Břeclavi.

Hlavním cílem celého mezinárodního projektu je dovybavit obě jednotky a vytvořit společný zásahový plán. Starobřeclavští hasiči mají od letošního roku nové auto, hasiči na Slovensku si staví novou zbrojnici.

(red), foto: Eliška Windová


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci