Umístění: Společnost Zájmová sdružení Nebe plné letadel bude v Hlubokých Mašůvkách i v letošním roce

Nebe plné letadel bude v Hlubokých Mašůvkách i v letošním roce

modelcity-hluboke-masuvkyHluboké Mašůvky, 5. dubna 2013 - Příznivci leteckého modelářství se v Model City u Hlubokých Mašůvek na Znojemsku mohou v letošním roce těšit na řadu zajímavých akcí. Na modelářském letišti s nepřetržitým provozem je při dobrém počasí stále něco zajímavého k vidění. Testují zde svá letadla a trénují jak domácí tak i zahraniční piloti.

 

Někteří na špičkové úrovni jako účastníci mezinárodních i světových soutěží, jiní zde začínají s prvními modelářskými krůčky. Pro diváky přitažlivé akce zahájí v Model City o víkendu 20. a 21. dubna úvodní soutěže aircombatové sezony (vzdušné souboje modelů letadel z období I. i II. světové války).  

V sobotu 25. května se bude konat setkání modelářů s modely letadel a vrtulníků poháněných turbínovými motory spojené s letovými ukázkami. První červnová sobota bude ve znamení ukázek modelů souvisejících s vojenskou tematikou, 10. června se uskuteční další setkání a oblíbený letecký den s ukázkami pilotáže proudových letadel a vrtulníků.

Letos budou mít návštěvníci Model City opět možnost spatřit na vlastní oči špičkové umění leteckých modelářů na mezinárodním mistrovství v extrémní letecké akrobacii předváděné s obřímy akrobatickými modely letadel. To se uskuteční  24. srpna. Zájemcům o život na letišti, podrobný přehled akcí a případné další informace doporučujeme sledovat informace na internetových stránkách modelcity.cz

Foto: archiv Model City


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci