Umístění: Jižní Morava Doprava Letecká linka Brno-Mnichov spustí v polovině listopadu

Letecká linka Brno-Mnichov spustí v polovině listopadu

letadlo letiste oblaka oblohaBrno, 3. listopadu 2015 - Šestkrát týdně, pět a šedesát minut letu, až dvě stě navazujících spojů do celého světa. Už 16. listopadu začne z brněnského letiště létat pravidelný spoj do Mnichova.

 

„Už dnes je možné si v rezervačních systémech pořídit letenku. O zavedení tohoto přímého leteckého spojení z Brna do Mnichova jako významného německého letiště s propojením do dalších cca 50 destinací ve světě ve formě navazujících 200 leteckých linek jednalo Letiště Brno s podporou Jihomoravského kraje jako vlastníka brněnského letiště déle než rok. Odpoledne přiletí z Mnichova i letoun bmi regional, který bude pravidelné letecké spojení s Brnem zajišťovat,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Jak dodal, je rád, že po Londýnu a Moskvě má Brno a jižní Morava zajištěno přímé letecké spojení doslova do celého světa.

„Krajské letiště Brno-Tuřany se stává skutečnou branou do našeho regionu pro turisty, vědce, studenty a zejména pro byznys, který v Brně a nejbližším okolí přináší moderní a inovativní zahraniční investice a s nimi i tolik potřebná pracovní místa. Ve spolupráci s městem Brnem nyní Jihomoravský kraj pracuje na modelu společné podpory dostupnosti Brna a jižní Moravy díky síťovým leteckým linkám, ke spolupráci přizveme i zástupce jihomoravských firem či akademických institucí,“ dodal hejtman.

Zdroj: KrÚ JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci