Umístění: Společnost Černá kronika Brněnský soud poslal na 10 let do vězení muže za pokus o vraždu známého

Brněnský soud poslal na 10 let do vězení muže za pokus o vraždu známého

Brno, 10. února 2011 (MEDIAFAX) - Deset let ve vězení se zvýšenou ostrahou stráví šestačtyřicetiletý Štefan Balkó z Valtic na Břeclavsku, který se loni v srpnu u nádraží v Mikulově pokusil v opilosti zavraždit svého známého, bezdomovce Josefa Milnera. Verdikt vynesl ve čtvrtek krajský soud v Brně.

soud-kladivko

 

Milner bití od Balkó přežil se zlomeným nosem, čelistí, očnicí a ramenem, lékaři jej dávali dohromady v nemocnici pět týdnů. V listopadu pak umrzl v křoví nedaleko teska v Mikulově.

Lékaři při pitvě našli u mrtvého Milnera zlomená žebra - soud proto při klasifikaci srpnové opilecké rvačky obou bezdomovců vzal v potaz intenzitu útoku Balkó.

"Obžalovaný musel být srozuměn s tím, že může svého známého usmrtit. Do bezbranně ležícího muže kopal a skákal mu po hrudníku," řekl soudce Göth. Odsoudil jej proto za pokus o vraždu, byť v nejnižším pásmu trestní sazby.

Proti výroku soudu o vině se na místě odvolala obhájkyně Balkó, která požaduje pro svého klienta překvalifikování skutku na ublížení na zdraví.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci