Umístění: Společnost Černá kronika Seniorovi se auto zalíbilo, ukradl ho majiteli přímo před očima

Seniorovi se auto zalíbilo, ukradl ho majiteli přímo před očima

Břeclav, 8. ledna 2015 – Nemilé překvapení čekalo ve čtvrtek před polednem na majitele osobního vozu Fiat Brava, kterému začalo jeho blízko odstavené auto mizet doslova před očima.

rychle auto kradez

 

Zaparkoval svoje vozidlo v ulici U Stadionu v Břeclavi, kde s kolegy pracoval. Vzal si z auta pár věcí a klíčky následně nechal ve dveřích u spolujezdce. Postával i se spolupracovníky poblíž, a proto ho nenapadlo, že by auto mohlo přilákat pozornost zloděje. Ovšem stalo se.

„Majitel najednou uviděl, že se fiat rozjel a mizí směrem ke křižovatce u soudu. Spolu se svým přítelem se rozběhli a snažili se vozidlo dohonit. To se jim podařilo až ve chvíli, kdy zloděj musel zastavit za dalšími auty na červené,“ uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová. Pronásledovatelé ho křikem vybízeli k opuštění vozidla, to se však novému majiteli příliš nechtělo. Neměl ovšem na výběr, protože jeden z mužů rychle nastoupil na zadní sedačku a donutil ho zastavit. Zloděj nezaváhal a dal se ihned na útěk. Daleko se nedostal. Kolemjdoucí utíkajícího muže zastavili a předali hlídce.
Jakým překvapením bylo, že za volantem neseděl zběhlý zloděj, ale devětašedesátiletý důchodce. Tomu se odstavené auto velmi zalíbilo. A když zahlédl klíče ve dveřích, nezaváhal a vydal se na projížďku. Dobrodružství byl však brzy konec.

„Na policejní stanici kolegové provedli prvotní úkony a o zadržení informovali státního zástupce. Podezřelý muž se teď bude zpovídat z neoprávněného užívání cizí věci. Majitel kromě nepříjemného zážitku bude muset vozidlo opravit. Při pronásledování totiž auto najelo na vysoký obrubník, který poškodil spodní práh,“ dodává ještě Haraštová.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci