Umístění: Kultura Divadlo a film Brno patří Shakespearovi

Brno patří Shakespearovi

Komedii Veselé paničky windsorské v režii Jiřího Menzela chystá jako svou hlavní novinku festival Letní shakespearovské slavnosti. Ten letos proběhne od 25. června do 3. září celkem na sedmi scénách v šesti městech a jedním z nich bude samozřejmě i Brno. „Komedie mám rád, protože v nich často zajiskří víc pravdy a moudrosti než v tragédiích, které nám obvykle předkládají pravdy dávno známé,“ říká Jiří Menzel o Paničkách windsorských, zábavné hře o ženském důvtipu a hloupé mužské žárlivosti.

Veselé paničky - Polívka

 

Do role bonvivánského rytíře Jana Falstaffa obsadil Menzel vynikajícího Bolka Polívku. „Osobnost Bolka Polívky v sobě rozhodně má něco falstaffovského,“ říká Menzel, který si s mimořádným hercem přál pracovat už dávno. “Pokud jde o spolupráci s Menzelem, vzpomenul bych památná slova brněnského režiséra Kaloče, který říkal, že herec a režisér jsou jako dva břehy - čím blíže jsou si, tím je proud bystřejší,“ uvedl k roli Polívka.

Antonius a Kleopatra

 

 Důvtipnou paní Pažoutovou pak ztvární Simona Stašová a její spikleneckou přítelkyni, paní Brouzdalovou, hraje Eva Režnarová. „Obě jsou ženy, se kterými bychom rádi žili – pozitivní a vtipné,“ uvedl o obou herečkách Menzel po jejich prvním setkání nad textem hry. „Paní Pažoutová je roztomilá panička, která se v životě mírně nudí a vítá proto každý lechtivý impulz k pobavení,“ říká Simona Stašová. Podle ní se obě přítelkyně rády zasmějí, zejména na účet mužů – a právě v tom jim svůdcovský návrh rytíře Falstaffa skvěle padne do noty. „Obě dámy jsou zkušené a chytré, takže se Falstaff i diváci mají na co těšit,“ dodává Eva Režnarová.

V rámci Letních shakespearovských slavností se mohou brněnští diváci těšit také na hry Antonius a Kleopatra, Komedie omylů či Macbeth. Více informací o letošním programu či cenách vstupenek na www.shakespeare.cz nebo na www.ticketportal.cz.

(tof)

Program:
Představení začínají ve 20.30 hod. na Malém a Velkém nádvoří hradu Špilberk
·    12. – 15. 7. Antonius a Kleopatra (denně)
·    18. a 19. 7. Komedie omylů (PaS de théâtre, Ostrava)
·    22., 24. a 25. 7. Veselé paničky windsorské
·    27. – 30. 7. Komedie omylů (denně)
·    1. – 4. 8. Macbeth (denně)

© AGENTURA SCHOK, foto - Viktor Kronbauer

 

Veselé Paničky a Menzel

 

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci