Umístění: Kultura Divadlo a film Centrum Znojma ožije pětidenním divadelním festivalem

Centrum Znojma ožije pětidenním divadelním festivalem

Znojmo, 11. srpna 2016 - Už počtvrté ožije centrum města divadelními představeními různých žánrů. Festival Znojmo žije divadlem! odstartuje ve středu 17. srpna. Až do neděle 21. srpna se můžete každý den těšit na jedno nebo i více představení. Kromě obřího šapita, nepřehlédnutelného symbolu festivalu, které vyroste na Horním náměstí, a ve kterém se bude většina představení konat, ožijí divadlem také znojemské ulice a uličky nebo třeba zahrada Minoritského kláštera.

masky divadlo sklebak

 

„Hlavní program nabídne celkem šest představení. Těšit se můžete na vystoupení herců z HaDivadla či z Národního divadla Brno, na výkony souborů Squadra Sua, VerTeDance nebo VOSTO5, v zahradě Minoritského kláštera své herecké umění předvedou Vanda Hybnerová a Lucia Kašiarová,“ seznamuje s programem festivalu František Koudela, ředitel pořádající Znojemské Besedy.

Jednotlivé vstupné na každé z představení vás přijde na 120 nebo 150 Kč, pořídit si však můžete i výhodnou permanentku na všech šest představení, ta vás vyjde na pouhých 450 Kč. Pouliční představení, která se budou odehrávat v blízkosti šapitó a v centru města v odpoledních hodinách, můžete zhlédnout zdarma. Narazíte tak na gangsterku na chůdách ze světoznámého souboru Long vehical cirkus, pouliční představení o lásce k běhání a touze zvítězit a stát se šampionem v podání divadla TME a pobaví vás i klauniáda a žonglérie divadla Facka.

Chybět nebudou dvě dětská představení. „I letos festival nabídne rozmanitou paletu divadelních forem a kvalitní divadelní produkce. Budu opravdu potěšen, pokud si z nich diváci odnesou také mimořádné zážitky,“ neskrývá svá očekávání od festivalového programu Koudela. V páteční večer je pro vás jako letošní novinka připraven navíc koncert Nina Rosa – zbrusu nový projekt slovenské houslistky a zpěvačky Niny Marinové sestavený exklusivně pro festival Znojmo žije divadlem!, v rytmu swingu, jazzu, latina a gipsy. Vstup na něj je zdarma.

V šapitó na Horním náměstí najde své místo Divadelní vinný bar, kde budete moci ochutnat skvostná znojemská vína.

V rámci divadelního festivalu je možné zúčastnit se i dvou workshopů. Ten první – divadelní – se bude po tři dny odehrávat pod vedením divadelní pedagožky Maryly Vlkové a herečky Kateřiny Jebavé. S jejich pomocí si osvojíte rozličné herecké techniky a divadelní triky. Všichni jeho účastníci pak před závěrečným nedělním představením sehrají krátký divadelní výstup. Cena divadelního workshopu je 600 Kč a zahrnuje permanentku na všechna festivalová představení. Probíhat bude v prostorách tanečního sálu ZUŠ v Rooseveltově ulici v pátek od 16 do 20 hodin, v sobotu a neděli pak od 10 do 14 hodin.

Zato druhý workshop bude taneční a vyučovat vás bude Veronika Knytlová, členka souboru VerTeDance a spolupracovnice pražského Národního divadla. Předmětem výuky bude vývoj pohybu na různých úrovních, který je založen na práci s „fyzikalitou“, tj. vztahem lidského těla k zemi a vzduchu, který ho obklopuje. Taneční workshop se bude odehrávat v sobotu 20. srpna od 16 do 18 hodin ve zkušebních prostorách Mighty Shake (vchod z Václavského nám.). Cena tanečního workshopu je 250 Kč a je v ní zahrnuta vstupenka na večerní představení VerTeDance.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci