Umístění: Kultura Divadlo a film Divadlo v Boleradicích zahajuje novou sezónu

Divadlo v Boleradicích zahajuje novou sezónu

Začíná podzim a s ním i nové divadelní sezóna! Jediné kamenné divadlo na okrese Břeclav má přitom svůj program na podzimní část nadcházející divadelní sezóny hotový. „Letos začínáme už druhý zářijový víkend. V sobotu s úspěšným Cikánským baronem a hned nato přijedou kamarádi-herci z celé republiky s nimiž chystáme nedělní představení Voskovce a Wericha Balada z hadrů“, uvádí Iva Kahounová z boleradického divadelního spolku. „Na letošní Podzimní Sešlost máme pozvány soubory Šesť Pé ze slovenského města Partizánske, Amadis z Brna, Divadlo Prkno z Veverské Bítýšky a krajanský spolek Vlastenecká omladina z Vídně,“ pokračuje Kahounová.

Boleradice

 


Podzimní Sešlost dostává dokonce mezinárodní charakter. Přehlídka letos začíná už v pátek 25. září vernisáží výstavy obrazů Jiřího Hlávky z Libice nad Cidlinou a fotografií Miloše Jedličky z Brna. „Na konec roku chystáme další premiéru: v režii Aleny Chalupové hru Oldřicha Daňka Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo“, upřesňuje Kahounová.

Samotnou kapitolou jsou vystoupení souboru z Boleradic na Národní přehlídce amatérských divadel ve Vysokém nad Jizerou. Začátkem října odjíždí boleradičtí opět reprezentovat Jihomoravský kraj se svým Cikánským baronem. Režisér Jiří Merlíček se už do Vysokého těší: „Je tam výtečná atmosféra a rád si vyslechnu kritiku divadelních odborníků. Vždyť se dovím spoustu věcí jak ještě něco vylepšit či upravit. Porota celý soubor dobře zná a má ho již svým způsobem zařazen. Nyní s novým žánrem a vlastní interpretací klasického díla, který není zrovna typický pro boleradické, dostává dramaturgie divadla další rozměr a já věřím, že porota dovede ocenit hereckou dovednost a zkušenost účinkujících,“ říká režisér.

Foto_divadla


Letos doznal program divadla několik změn, které mnozí diváci jistě uvítají. Tou největší je zdvojení představení - začátky budou v pět hodin a pak v půl osmé. Týká se to hlavně vystoupení domácího spolku a pak, v případě většího zájmu, i některých představení v Jarním předplatném. S ohledem na jarní divácký úspěch Cikánského barona bude toto představení až do listopadu nejméně devětkrát reprízováno. Novinkou je také posunutí začátku večerních představení na půl osmou – určitě se vyplatí sledovat program divadla. Předprodej vstupenek byl zahájen již 26. srpna a pak vždy každou středu a pátek od 18 do 19 hodin.

Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci