Umístění: Kultura Divadlo a film Filmy překračující hranici dobrého vkusu míří do brněnského kina Scala

Filmy překračující hranici dobrého vkusu míří do brněnského kina Scala

Brno, 28. února 2014 – Tradiční přehlídka filmové (ne)estetiky dorazí na dva dny do brněnského kina Scala. Festival otrlého diváka zde 13. a 14. března představí šest filmů. „Klíčová slova letošního Otrlce jsou: Satan, VHS, Jean-Claude Van Damme, David A. Prior, motorovky, luchadoři ve světě mrtvých, pojídání zvratků i výkalů, ektoplazma, tromorganické potraviny, vraždící popcorn, kladivo, giallo, kalcinátorové paprsky smrti a Zdeněk Troška," shrnuje finální mix filmů Antonín Tesař.

FOD

 

Festival se do Brna přesune z Prahy, kde oslaví 10. let trvání. „Budeme zaříkávat božstva padesátkových sci-fi naivit, sedmdesátkového artistního porna, osmdesátkových akčních nesoudností, moderních giallo reinkarnací, nadčasových spirituálních úletů i věky přesahujících zvrhlostí. Snad je naše obětiny potěší, aby nad námi držela ochrannou ruku do dalších desetiletí," medituje nad programem i výročím jeden z dramaturgů festivalu Jiří Flígl.
V Brně se otrlí diváci mohou těšit na poctu giallo filmům s názvem Podivná barva slz tvého těla (L'étrange couleur des larmes de ton corps, Belgie, Francie, Lucembursko 2013). Další novinkou bude film prezidenta společnosti Troma Lloyda Kaufmana Návrat do atomového gymnázia, část 1 (Return to Nuke 'Em High, Volume 1, USA 2013).

Simultánními a genderově vyváženými překlady doprovodí Samantha Bifidus, Josef Vokurka a Pan Akurát filmy Klauni zabijáci z vnějšího vesmíru, Robot-monstrum, Hollywoodské rajdy s motorovými pilami a Kladivem sem, kladivem tam.

Diváky velmi oblíbené jsou zejména interaktivní projekce, během kterých se dění na plátně částečně přenáší přímo do sálu, a diváci tak mohou leccos zažít na vlastní kůži. Letos budou otrlými žertíky diváky trápit šaškové počmáraní kolem geniální filmové klauniády Klauni zabijáci z vnějšího vesmíru, před vesmírnými kalcinátorovými paprsky smrti budou diváci imunizováni při projekci legendárního Robot-monstra.

Program v kině Scala:

  • 13.3. Čtvrtek 18:00 Návrat do atomového gymnázia, část 1
  • 13.3. Čtvrtek 20:30 Podivná barva slz tvého těla
  • 14.3. Pátek 17:00 Robot-monstrum
  • 14.3. Pátek 18:30 Hollywoodské rajdy s motorovými pilami
  • 14.3. Pátek 20:30 Klauni zabijáci z vnějšího vesmíru
  • 14.3. Pátek 22:30 Kladivem sem, kladivem tam

Podrobnější informace k programu a jednotlivým filmům najdou zájemci na oficiálních stránkách Festivalu otrlého diváka.

(red), foto: archiv pořadatelů

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci