Umístění: Kultura Divadlo a film Třídenní Festival Boskovice odstartuje již tento pátek

Třídenní Festival Boskovice odstartuje již tento pátek

Boskovice, 25. srpna 2020 – Květy, Beata Hlavenková & Kapel Snů, Povodí Ohře, Mucha, I Love You Honey Bunny, výstava fotografií Jindřicha Štreita či Agnieszky Traczewske, Divadlo Naboso, profil režiséra Juraje Herze, koncerty, literární čtení, přednášky, filmová promítání, divadelní představení, dílny nebo tradiční komentovaná prohlídka židovské čtvrti rozezní ve dnech 28.–30. srpna město Boskovice.

Boskovice1 Rudolf Dobias

 

Osmadvacátý ročník festivalu přináší fokus na polskou historii a kulturu, v jehož rámci vystoupí bluesmani Forsal, mezižánroví Max Bravura a Ciśnienie, dále alternativní dívčí duo Omayu nebo projekt Tokka. Na divadelní scéně odehraje spolek Jedl (nositelka ceny Thálie Lucie Trmíková, Václav Rašilov, Kajetán Písařovic, Martin Dohnal) hru Miláček/píseň písní na motivy básnického dramatu Karoła Wojtyly, pro malé i velké je nachystána polská pirátská pohádka Vyprávění starého piráta. Nebude chybět polská kinematografie ani literatura.

Jako každý rok hostí festival českoněmeckou jazzovou scénu, letos zastoupenou projekty Rau-Dorsch Free-Company, MarZ, EUPHORIUM_freakestra a improvizační manufakturou – spontánním muzicírování bez hranic českých a německých vystupujících.

Kompletní program a předprodej vstupenek naleznete na webu www.boskovice-festival.cz. Festival pro židovskou čtvrť Boskovice pořádá Unijazz ve spolupráci s městem Boskovice a rodinou Mensdorff-Pouilly.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci