Umístění: Kultura Divadlo a film Vinaři napomohli vzniku 2Bobulím

Vinaři napomohli vzniku 2Bobulím

Patříte mezi fanoušky filmu, který se točí kolem moravské krajiny, vinic a především vína? Filmu, který nese podtitul „nevině o víně“? Pokud ano, jistě víte, že se jedná o film Bobule, který slavil v loňském roce takové úspěchy (návštěvnost 360 000 diváků), že se filmaři rozhodli natočit jeho pokračování – 2Bobule.

2Bobule

 


První díl filmu si získal ohlasy nejen u filmových fanoušků, ale i u vinařů, kteří se prostřednictvím Vinařského fondu České republiky podílí rozhodující měrou na pokračování této letní filmové komedie. Film totiž pojednává o víně s takovou poetikou, že vzbuzuje náklonnost k vínu i u těch, kteří ji do té doby třeba ani necítili. Trend v nárůstu vinařské turistiky zaznamenali díky filmu majitelé vinných sklípků, hotelů a penzionů.

Producent filmu a majitel brněnské kinotéky Tomáš Vican se k tomu vyjádřil slovy: „Ani zdaleka jsme nečekali ohlas na loňské Bobule, spousta vinařů nás málem zapřísahala, abychom udělali dvojku a zvali nás na natáčení do svých sklepů.“ Jeden z herců, Miroslav Táborský, potvrdil, že pro spoustu lidí z Prahy a okolí znamenají Bobule návrat k vínu, které předtím ani on sám téměř nepil.

Bobule2


Herci hodnotí natáčení jako velmi pohodové, plné mnoha nezapomenutelných zážitků i díky donekonečna opakovaným záběrům. Například když se někdo ze štábu neustále snažil zachraňovat nezabržděné auto, které se však mělo rozjet samo podle scénáře, nebo když opakování záběrů požadoval kaskadér, kterému se skoky autem do hromady krabic zalíbily.

Herci se také rozhodli zaštítit charitativní projekt, který film Bobule2 podporuje. Projekt nese název „Úsměv pro život“ a na úsměvy, které se herci filmu rozhodli věnovat, můžete přispět libovolnou částkou na http://usmevprozivot.cz/usmev.

O tom, že úspěch filmu neočekávají jeho tvůrci neopodstatněně, svědčí i počet 10 800 diváků, kteří navštívili projekci 2Bobulí hned v den premiéry, která se konala ve čtvrtek 22.10, což je třikrát víc než u Bobulí „jedničky“.

 

Bobule

(bak, foto: tof)


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci