Umístění: Kultura Folklor a vinařství Festival láká na snoubení folkloru, vína a gastronomie a na 44 nových vín

Festival láká na snoubení folkloru, vína a gastronomie a na 44 nových vín

Festival láká na snoubení folkloru vína a gastronomie a na 44 nových vín 600x400Znojmo, 19. dubna 2018 – Festival vína VOC Znojmo, který letos ve Znojmě bude již podesáté, zve na den plný vína, folklóru a gastronomie. 8. květen si tak mají zapsat do kalendáře všichni ti, kteří mají rádi kombinaci dobrého vína, jídla a hudby. Pro jarní květnové dny si nemůžete vybrat lepší místo než právě Znojmo!

Svým jubilejním 10. ročníkem má festival i charitativní rozměr. Právě totiž probíhá mimořádný prodej archivních vín VOC Znojmo přes www.vinotrh.cz/charita. „Výtěžek z tohoto prodeje předáme přímo na festivalu Dětskému centru Znojmo,“ připomíná předseda VOC Znojmo František Koudela. A protože festival slaví narozeniny, obdaruje každého návštěvníka originální plackou VOC Znojmo.

Pro návštěvníky festivalu bude stejně jako v uplynulých letech připravena ochutnávka 44 nově certifikovaných vín VOC Znojmo. „Na návštěvníky čekají ta nejlepší a nejtypičtější vína Znojemska – vína odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené,“ říká František Koudela. V nabídce budou i vína zatříděná dříve. „Degustovat tak můžete asi šedesátku vín od 17 vinařů,“ shrnuje Koudela.

Festival doplní ochutnávka regionální gastronomické speciality – Pohořelického kapra připraví přední nejen znojemské hotely a restaurace na několik způsobů. Připraveno je i speciální grilování. A protože láska ke Znojemsku by neměla procházet jen žaludkem, nesmí chybět bohatý kulturní program s živou hudbou a tancem.

Hlavní kulturní program se odehraje na Horním náměstí. „Přivítáme tu například Folklórní soubor Podjavořičan, valašsko-laško cimbálovou muziku Ruky na dudy nebo folkovou legendu Roberta Křesťana s kapelou Druhá tráva. Večer zakončí jako tradičně Cimbálová muzika Antonína Stehlíka,“ vyjmenovává třešničky z bohatého programu Koudela.

Festival láká na snoubení folkloru vína a gastronomie a na 44 nových vín 2 600x400


Důležitou součástí festivalu budouznovu i odrůdové ulice, díky kterým ožívá celé centrum Znojma I letos se tak návštěvníci mohou těšit na Sauvignonovou ulici, Ryzlinkový trh a Veltlínské náměstí. Všechna tři místa budou mít vlastní hudební program v podání cimbálových muzik.

Pro návštěvníky bude připravena i soutěž o ceny. „Tentokrát budou hrát prim sociální sítě, protože ti, kteří se chtějí slosování o hodnotné ceny zúčastnit, mají za úkol sdílet na svém Instagramu fotku z festivalu s hashtagem #vocznojmo,“ vysvětluje podmínky soutěže Koudela.

Na návštěvníky z daleka je festival rovněž připraven. Na lince Brno – Znojmo pojede autobus každých 30 – 60 minut. Doporučujeme odjezdy z v časech 8:25, 9:25, 9:55, 10:25, 11:25, 11:55, 13:25 a 13:55. Odjezdy ze Znojma do Brna doporučujeme v časech 16:12, 16:52, 17:12, 17:52, 18:12, 18:52, 19:12, 19:52, 20:12.

Během festivalu lze navštívit Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na ulici Kollárova ve Znojmě. Otevřen bude i ochoz věže s vyhlídkou. Připraveni jsou organizátoři festivalu také na rodiny s dětmi – malé ratolesti si budou moci hrát v dětském koutku. V provozu bude také Vinobus VOC Znojmo.

Vstup na festival je zdarma. Degustace jsou placené. Více informací k Festivalu vína VOC Znojmo naleznete na stránkách www.vocznojmo.cz nebo na Facebooku a Instagramu VOC Znojmo. Program festivalu zasíláme také v příloze. A jak probíhal loňský ročník? Podívejte se: https://www.youtube.com/watch?v=zC5Mtjoz6iA.

Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Jiřího Milka a za podpory Vinařského fondu ČR a města Znojma.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci