Umístění: Kultura Folklor a vinařství Přehlídka Mikulovský zpěváček oslaví letos 15. výročí

Přehlídka Mikulovský zpěváček oslaví letos 15. výročí

folklor-hody-deti-krystof-turekMikulov, 24. března 2014 - Mikulovský zpěváček slaví letos 15. výročí. V sobotu 29. března se do mikulovského kina sletí všichni mladí zpěváčkové lidových písní a odborná porota bude vybírat toho nejlepšího. Mezi přihlášenými dětmi do letošního mikulovského kola pěvecké soutěže jsou mladí příznivci lidové písničky z mikulovských škol a národopisných souborů Palavánek, Palavěnka i děti z valtického souboru Valtičánek a Borověnka či drnholeckého dětského národopisného souboru Jarabáček.

 

„Zpěváků je letos přihlášeno opět hodně a tak chceme opravdu i kvůli kvalitě samotné soutěže udělat ještě 15. března předkolo, kde vybereme třicítku těch nejlepších, a tím se zvýší i kvalita zpěvu,“ řekla za organizátory Zlatka Krůzová.

Hlavní soutěžní klání oblastního kola vypukne v mikulovském kině poslední březnovou sobotu od 14.30 hodin. Kdo se stane Mikulovským zpěváčkem pro rok 2014, rozhodne odborná porota. „Vítězové postoupí do regionálního kola. To se bude konat 6. dubna ve Ždánicích,“ doplnila na závěr Zlatka Krůzová.

Mikulovské zpěváčky bude jako již tradičně doprovázet cimbálová muzika Grácia pod vedením cimbalisty Petra Zugárka, který je sám absolventem mikulovské ZUŠ.

Během přestávek mezi jednotlivými kategoriemi vystoupí úspěšní zpěváčci a vítězové předešlých kol, mj. také Ludmila Malhocká.

(JS), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci