Umístění: Kultura Folklor a vinařství Sezóna na Moravských vinařských stezkách vyvrcholí oblíbenou akcí Tour de burčák

Sezóna na Moravských vinařských stezkách vyvrcholí oblíbenou akcí Tour de burčák

MI-Valtice-CyklistiBrno, 4. září 2020 – Konec léta s sebou přináší vrchol sezóny na Moravských vinařských stezkách. V sobotu 19. září se koná předposlední výlet Krajem vína – oblíbená akce Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska. Výlet pro cyklisty i pěší turisty pořádá Nadace Partnerství jako součást představování jižní Moravy, jejího folklóru včetně vinařské kultury. Letos navíc i jako oslavu výročí 20 let od založení Moravských vinařských stezek.

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska je tradičně nejnavštěvovanějším z výletů seriálu Krajem vína. Startuje se mezi 9. a 11. hodinou v areálu Louckého kláštera. „Odtud se účastníci vydají na jednu ze tří tras. Připravené jsou dvě pro cyklisty o délce 47 a 31 km a jedna pro pěší, kteří si udělají 16km výlet,“ říká organizátorka akce Dominika Bäuchelová z Nadace Partnerství.

Trasy jsou v terénu značeny barevnými šipkami a na startu každý dostane cyklopas s mapou pro snadnější orientaci a hlavně pro sbírání razítek na jednotlivých zastávkových místech. „Podle zvolené trasy se účastníci mohou zastavit na až 14 razítkovacích místech. Připraveno pro ně bude slané i sladké občerstvení u vinařů, prohlédnou si jejich sklepy a navštíví také třeba vinný hrádek Lampelberk nebo Vrboveckou naučnou stezku Hroznové kozy,“ vybírá z programu Dominika Bäuchelová.

Cíl výletu bude v Louckém klášteře, kde zahraje cimbálová muzika a vinařství Znovín Znojmo tu nabídne ochutnávku svého burčáku. Zájemci si také mohou prohlédnout klášter a jeho sklepy včetně ochutnávky vín. V 17 hodin proběhne slosování odevzdaných cyklopasů s razítky o ceny.

Startovní balíčky na akci lze koupit v předprodeji na e-shopu stezky.cz, registrace na místě probíhá mezi 9. a 11. hodinou. Seriál akcí Krajem vína 2020 zahrnuje osm výletů. Účastníci díky nim poznají různé jihomoravské vinařské regiony a místní vinařské i folklórní tradice. Akce tímto usilují o propagaci historického a kulturního dědictví jižní Moravy. Všemi výlety si mohou účastníci také připomenout, že 1 200 kilometrů dlouhá síť stezek byla vyznačena už před 20 lety.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci