Umístění: Kultura Folklor a vinařství Svatovavřinecké slavnosti v Hodoníně lákají na bohatý program

Svatovavřinecké slavnosti v Hodoníně lákají na bohatý program

Hodonín, 4. srpna 2023 - Svatovavřinecké slavnosti v Hodoníně začínají! Pestrý program potěší jak příznivce modernějších žánrů, tak i folklorní nadšence. Na své si přijdou rovněž děti a chybět nebude tradiční sobotní jarmark. S provozním zajištěním celé akce se pojí i dopravní omezení na Masarykově náměstí a v části Národní třídy. Mimo běžný provoz bude také fontána.

lidovy kostym folklor

 

PÁTEK - 4. 8.
Svěží rozjezd v podobě známých interpretů nabídnou hned úvodní páteční koncerty. Zastoupení bude mít domácí soubor Black and White i kapela Charlie Torzo, která večer zahájí i ukončí. Po nich následuje ve 20.30 Kamelot a vrcholem programu budou od 22.30 No Name. Pátek, stejně jako celý sobotní program bude pro návštěvníky zdarma.

SOBOTA - 5. 8.
Nabitá sobota začne hned ráno jarmarkem a v 10 hodin historickým průvodem od domu kultury přes Národní třídu na Masarykovo náměstí. Zde bude následovat slyšení zástupců cechů i ceremonie udělení jarmarečního práva. Děti si mohou užít program v historickém ležení, divadlo nebo kejklíře. Odpoledne bude patřit převážně folkloru s vystoupením místních i vzdálenějších souborů. Blok večerních koncertů odstartuje od 18 hodin Huménečko, poté od 20.30 vystoupí Fleret a vrcholem večer bude kapela Queenie. V případě deště doporučujeme návštěvníkům vybavit se pláštěnkou.

NEDĚLE - 6. 8.
Neděle bude ve znamení krojovaných hodů. Stárek se stárkou zahájí den návštěvou hodové mše svaté v 10 hodin, hlavní program pak začíná odpoledním průvodem, který se uskuteční za každého počasí. V 15 hodin půjdou krojovaní od Galerie výtvarného umění na Masarykovo náměstí, kde budou žádat představitele města o povolení hodů. Vstup na program, který se odehraje na Masarykově náměstí v režii chasy, bude zpoplatněn částkou 200 Kč a pro seniory, ZTP a děti do 15 let 70 Kč. Krojovaní mají vstup zdarma. Chybět nebudou taneční sóla a vystoupení. V případě deště bude tato část programu přesunuta do prostor domu kultury.

PONDĚLÍ - 7. 8.
Pondělí tradičně bude patřit hodovým dozvukům, kdy dívky oděné v chlapeckých krojích projíždějí ulicemi města na voze taženém koňmi. Následovat bude zábava na Masarykově náměstí. Základní vstupné je zde 100 Kč, snížené pak 70.

Se zajištěním slavností se pojí také následující dopravní omezení:

Pátek 4. 8. od 6.00 do soboty 5. 8. 4.00

  • Uzávěra Masarykova náměstí
  • Ulice u NC IRO zůstává obousměrná
  • Ulice spojující ul. Jánošíkovu a Dobrovského (u RC) zůstává jednosměrná

Sobota 5. 8. od 4.00 do neděle 6. 8. do 5.00
Kompletní uzávěra Masarykova náměstí a části Národní třídy od světelné křižovatky k náměstí

Neděle 6. 8. od 5.00 do úterý 8. 8.

  • Uzávěra silnice u fary
  • V tyto dny probíhají hody a hodové dozvuky s následným úklidem materiálu

MHD se bude řídit uzávěrami, tzn., že v sobotu 5. 8. bude uzavřeno celé náměstí včetně přilehlých ulic a v ostatní dny bude MHD jezdit kolem radnice a před OD IRO. V sobotu bude mimo provoz zastávka v ul. Dobrovolského a na Masarykově náměstí.

Zdroj: hodonin.eu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci