Umístění: Kultura Folklor a vinařství Ve Znojmě kvůli koronaviru požehnají svatomartinským vínům mimořádně online

Ve Znojmě kvůli koronaviru požehnají svatomartinským vínům mimořádně online

Znojmo, 7. listopadu 2020 - Znojemští vinaři by se v těchto dnech připravovali na 11. listopad, kdy na Slavnostech Svatomartinských a mladých vín tradičně představují, jaká vína úroda přinesla. Opatření proti šíření koronaviru ale nedovolují slavnosti pořádat, a tak svůj prostor k představení dostanou na události Facebooku. Právě tam bude také mladému vínu požehnáno. Každý z vinařů, který plánoval zapojit se do slavností, se představí svým video medailonkem. Tento svatomartinský seriál začne 11. listopadu, v tradičních 11 hodin a 11 minut, slavnostním požehnáním. Akt je stejně jako v minulých letech svěřen do rukou znojemského děkana Jindřicha Bartoše, tentokrát poprvé z kaple sv. Václava ve Znojmě.

svatomartinska vina znojmo znojemska beseda

 

Kromě toho budete moci formou videa zhlédnout také samotný příběh svatého Martina. O tom, jak se stal svatořečeným, a také třeba proč je spojen právě s bílým koněm. To vše můžete sledovat na Facebook události – Slavnosti Svatomartinských a mladých vín.

„Jsme rádi, že alespoň touto formou budeme moci podpořit vinaře a připomenout samotné slavnosti a příběh svatého Martina. Děkuji všem vinařům, kteří i přes množství práce, které v těchto časech mají, s námi tento projekt vytvořili. Po vinobraní je to pro ně i pro nás nejdůležitější vinařská část roku, a tak bychom rádi, abychom ji mohli lidem přinést až domů. Chceme tímto krokem také trochu odlehčit tuto nelehkou dobu, “ říká František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci