Umístění: Sport Fotbal Brněnští nevidomí fotbalisté budou trénovat pod vedením britských profesionálů

Brněnští nevidomí fotbalisté budou trénovat pod vedením britských profesionálů

Brno, 17. června 2014 - Nevidomí fotbalisté z brněnského týmu Avoy MU Brno budou trénovat pod vedením trenéra Davida Mycocka ze špičkového britského týmu University of Worcester Blind Football Club, mnohonásobného vítěze britské ligy, a útočníka Darrena Harrise z West Bromwich.

Fotbal

 

Spolupráce mezi Avoy MU Brno a Worcester BFC začala již v roce 2008. David Mycock byl tenkrát tím, kdo brněnské trenéry a navigátory zaškoloval a aktivně tak přispěl k základům futsalu pro nevidomé v České republice.

„Za přáteli z Avoy Brno vyrážíme pouze necelé dva týdny po výjimečném turnaji Bučovice Blind Football Cup. Protože jsem byl osobně u zrodu brněnského týmu, mám radost z každé společné práce a těší mne, jak se brněnští nevidomí futsalisté rok od roku zlepšují. Důkazem toho je mimo jiné nedávné vítězství na mezinárodním klubovém turnaji v Chemnitz“, říká David Mycock a dodává: „Pevně věřím, že se nám s Darrenem podaří tým Avoy MU Brno posunout zase o kousek dál“.

„S Davidem spolupracujeme již od roku 2008. Ten nás ochotně zasvětil do všeho, od pravidel hry či způsobů navigování, až po metody trénování,“ poznamenává navigátorka Avoy MU Brno Jitka Graclíková. „Darrena známe zatím pouze z jeho neuvěřitelných výkonů na hřišti a neutuchající pozitivní energie v zákulisí. Doufáme, že nám z obojího něco předá. Obzvláště pro naše hráče to určitě bude velmi užitečná zkušenost“, uzavírá Graclíková.

David Mycock a Darren Harris povedou dva tréninky Avoy MU Brno a jeden workshop pro trenéry, asistenty a studenty Fakulty sportovních sportovních studií Masarykovy univerzity.

David Mycock přednáší na Worcester University a kromě trénování Worcester BFC, kteří jsou několikanásobní mistři britské ligy, spolutrénoval také britskou reprezentaci pro paralympiádu v Londýně v roce 2012.

Darren Harris je útočníkem West Bromwich a bývalým členem britské reprezentace. V britské lize je již čtvrtým rokem hráčem s nejvyšším počtem vstřelených gólů. Po devíti letech práce programátora a vývojáře aplikací se stal profesionálním sportovcem. Nejprve reprezentoval Velkou Británii v judu, dokonce se zúčastnil paralympiády v Pekingu v roce 2008. O čtyři roky později na paralympiádě v Londýně již hrál jako útočník britské reprezentace ve futsale pro nevidomé.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci