Umístění: Kultura Hudba a koncerty

V Brně propukne mezinárodní festival Janáček Brno 2008

Janáček Brno 2008Brno se ve dnech od 6. do 17. listopadu promění v kulturní metropoli evropských rozměrů. Dorazí špičková tělesa – Theater an der Wien či Maďarská státní opera – a vynikající umělci jako houslový virtuóz Ilja Gringolts či britský dirigent Jan Latham-Koenig. Hlavní organizátor – Národní divadlo Brno – se na akci umělecky podílí hned několika inscenacemi. Jeho zřejmě největším lákadlem bude premiéra opery Příhody lišky Bystroušky, která celý festival otevře. Přijměte pozvání na festival Janáček Brno 2008 a nechte se po dva týdny unášet hudbou světového skladatele. Podrobný program...

Gaelforce Dance v Brně

Gaelforce DanceDne 11.11.2008 vystoupí v brněnské hale Rondo mezinárodně proslavená taneční a stepařská skupina Gaelforce Dance. Fantastické představení nadchne jak milovníky irské a keltské hudby plné mystického kouzla a romantiky irské přírody, tak příznivce divadelního tance a především stepu.
Gaelforce Dance (Síla gaelského tance) vypráví příběh dvou bratrů Lorcana a Cuana, kteří jsou naprosto odlišní, jako voda a oheň, ale přesto se zamilují do jedné dívky Aisling. Konflikt se opírá o klasický shakespearovský milostný příběh, ve kterém se proplétá vášeň se žárlivostí a tragedie.
Živé provedení nepostrádá lehkost, pohodu a výjimečně vydařenou hru světel, která mění divadelní představení ve velkou a pestrobarevnou šťavnatou podívanou. Výborní sóloví tanečníci a sehraný taneční soubor podtrhují jedinečný zážitek, ke kterému se budete chtít neustále vracet.

Pavel Jakub Ryba & The Fish Men vystoupí v Hodoníně

Dean BrownMasarykovo muzeum v Hodoníně připravilo pro příznivce kvalitní hudby lahůdku v podobě vystoupení Pavla Jakuba Ryby & The Fish Men. Jeho loňský koncert v sále Evropa přinesl nevšední zážitky a letos tomu s největší pravděpodobností nebude jinak. Přijede sem v rámci unikátního turné s vynikajícím americkým kytaristou Deanem Brownem.
Pavel Jakub Ryba hrál na mnoha prestižních pódiích Evropy a Ameriky s vynikajícími osobnostmi. Jeho sólové album “Yes, Yes, No, No” bylo nejvýše oceněným titulem recenzovaným v americkém Jazzize Magazine, album dokonce setrvalo 3 měsíce na vrcholu jazzové hitparády.

ORION HALL - techno a house music megaparty po tříleté přestávce

Megaparty Orion HallMegaparty Orion Hall, která se po tříleté odmlce opět vrací do Brna. Tentokrát se rozroste z běžných dvou na tři pódia, na kterých se představí v audiovizuálních show největší hvězdy elektronické hudby, jako japonský Dj Yoji Biomehanika, Green Velvet, Dj Rush, Scot Project, Groove Armada / DJ set Andy Cato, Paco Osuna, Alex Under, Philipp, DJka Shinedoe a mnoho dalších...

Liška se skamarádila s dirigentem

Liška BystrouškaTo není chovatel lišek, jak by se mohlo zdát. Přátelství s liškou z brněnské zoo navazuje umělecký šéf Janáčkovy opery Národního divadla Brno a mezinárodně uznávaný dirigent Tomáš Hanus. Janáčkova opera chystá premiéru Lišky Bystroušky, kterou hudebně nastuduje právě on, a proto se rozhodl poznat lišku pěkně zblízka. Trvalo sice delší chvíli, než lištička pana dirigenta akceptovala a nechala jej k sobě přiblížit, nakonec se ale spřátelili.

Strana 31 z 31