Znojmo, 16. července 2011 (MEDIAFAX) - Diváci na nádvoří minoritského kláštera v Znojmě se stanou v sobotu večer svědky obnovené světové premiéry opery Motezuma, kterou napsal Josef Mysliveček. Uvedl to prezident Znojemského hudebního festivalu Jiří Ludvík.
Celý článek... Přidat nový komentář

Hudba a koncerty
Brno/Boskovice, 12. července 2011 - Festival španělské kultury Ibérica 2011 představí své umělce na koncertech v Praze, Brně a Boskovicích. Tématem letošního ročníku festivalu je kulturní bohatství Iberského poloostrova vzniklé v průběhu několika století.
Znojmo, 8. července 2011 - Na dovolenou? Za vínem? A na koncert k tomu? V tom případě je volba jasná – zamiřte do Znojma! Spojení hudby v podání špičkových interpretů, výtečného vína a v neposlední řadě také nádherné architektury druhého největšího jihomoravského města nabídne již sedmý ročník Hudebního festivalu Znojmo, který se uskuteční ve dnech 8. až 24. července.
Hustopeče, 26. června 2011 - Poslední tóny působivého Miserere c moll Jana Dismase Zelenky v podání Collegia 1704 a Collegia Vocale 1704 pod taktovkou Václava Lukse završily XVI. ročník Mezinárodního hudebního festivalu 13 měst Concentus Moraviae. Slavnostní závěr festivalu se uskutečnil v sobotu 25. června v kostele sv. Václava a sv. Anežky České v Hustopečích. Posluchači odměnili účinkující bouřlivým potleskem a mnozí si nenechali ujít ani následný slavnostní ohňostroj na hustopečském náměstí.
Rájec-Jestřebí, 22. června 2011 - V úterý 21. června se v prostorách zámku v Rájci-Jestřebí uskutečnil v rámci tradičního festivalu 13 měst Concentus Moraviae Koncert hejtmana Jihomoravského kraje.
Brno, 7. června 2011 - Brněnská kapela Lesní zvěř, která v březnu vyjela na své první zaoceánské a velmi úspěšné turné do Mexika, zahraje po delší době v Brně a to ve středu 15. června na nádvoří v Podobrazech.
Brno, 27. května 2011 - Ostřílená brněnská kapela Čankišou, která oblíbený žánr world music pojala svým velmi originálním stylem, s nímž už více jak 10 let roztancovává publikum po celém světě, právě natáčí svoji již pátou řadovou desku, která se objeví na pultech v září letošního roku.
Slavkov u Brna, 18. kvěna 2011 - Les Misérables, to je název koncertního představení muzikálu Bídníci, které se uskuteční v sobotu 18. června 2011 od 20:30 hodin pod širým nebem v zámeckém parku ve Slavkově u Brna v podání Městského divadla Brno.

