Umístění: Kultura Hudba a koncerty Brněnská kapela Čankišou točí novou desku

Brněnská kapela Čankišou točí novou desku

Brno, 27. května 2011 - Ostřílená brněnská kapela Čankišou, která oblíbený žánr world music pojala svým velmi originálním stylem, s nímž už více jak 10 let roztancovává publikum po celém světě, právě natáčí svoji již pátou řadovou desku, která se objeví na pultech v září letošního roku.

 

CankisouByPetrVolgemut3

 
Ještě před zahájením festivalové sezóny se Čankišou ponořili do útrob brněnského studia Indies, kde minulé pondělí začali nahrávat svoji pátou desku. „S natáčením jsme zatím spokojeni,  ale ještě ani zdaleka nejsme u konce.  A natáčení po pár letech si zase užíváme,“ komentuje studiovou práci zpěvák Karel Heřman. „Docela jsme přitvrdili, takže z původního ethnobigbeatu se přesouváme spíše k ethnometalu,“ dodává s nadsázkou bubeník Jan Kluka. Kromě u Čankišou obvyklých nástrojů se objeví např. i ukulele či perský strunný nástroj saz. Za zvukařským pultem sedí zkušený Dušan Souček.

Nová a zatím bezejmenná deska vyjde v září u vydavatelství Indies Scope, stejně jako předchozí Lé la, která kromě skvělých kritik doma i v zahraničí získala i nominaci na Anděla 2008 v kategorii world music.

CankisouVeStudiuByMartinKrajicek

(red), foto: Petr Volgemut, Martin Krajíček


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci