Umístění: Kultura Hudba a koncerty Concentus Moraviae přiveze do Mikulova italské slunce

Concentus Moraviae přiveze do Mikulova italské slunce

nastroje-basa-1Mikulov, 13. června 2013 - Mezinárodní hudební festival Concentus Moraviae letos slaví plnoletost. Již osmnáct let se v různých místech Jihomoravského kraje a kraje Vysočiny konají koncerty vážné hudby v rámci toho jedinečného hudebního projektu. Od letošního roku se jeho patronkou stala jedna z nejvýznamnějších světových pěveckých osobností, a to Magdalena Kožená.

Letošní ročník, který začal 1. června v Moravském Krumlově a jehož poslední koncert zazní 29. června ve Velkém Meziříčí, nese podtitul „Italské slunce“. Zazní na něm třiatřicet koncertů v podání špičkových hudebníků, z nichž mnozí dorazí na Moravu z jihu Evropy.

V sobotu 15. června se v mikulovském zámeckém sále představí Collegium Marianum. „Rozehraje antický příběh rozšířený o nové zápletky a komické scény na způsob commedia dell′arte ve společnosti barokních loutek a za použití dobové hudby,“ zve na jedinečné představení Jitka Miková, manažerka festivalu.
Během představení, které začíná v 19.30 hodin, se renomovaný český barokní ansámbl spojí s oblíbenými loutkoherci z Buchet a loutek.

„V průběhu celého festivalu se návštěvníci mohou těšit na díla italských a Itálií významně ovlivněných skladatelů 17. a 18. století,“ řekla Jitka Miková.

Patronka festivalu Magdalena Kožená ke své podpoře říká: „Není tajemstvím, že mám srdeční vztah k Brnu a kraji okolo něho. A právě v této oblasti jsou rozeseta překrásná festivalová města. Kromě toho je Concentus Moraviae festivalem s poutavou a vždy důsledně propracovanou dramaturgií. K přijetí nabídky stát se festivalovou patronkou přispěl i fakt, že jsem byla u zrodu festivalu – v rámci prvního ročníku v roce 1996 jsem na dvou koncertech za doprovodu souboru Musica Florea zpívala Bachovy árie.“

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek