Umístění: Kultura Hudba a koncerty Festival Songfest přiveze na Moravu jazz, šansony, Budaře či Duška

Festival Songfest přiveze na Moravu jazz, šansony, Budaře či Duška

Jan budar 01 malyBrno, 24. ledna 2017 - Jazz, šansony i tradiční čínské, tibetské či ujgurské písně v podání Feng-yűn Song a Tria Puo, Jan Budař u mikrofonu i u klavíru jako básník hrající a zpívající, Legenda o hořícím peří v podání Sacra Circus, tradiční indonéské tance či nezaměnitelný šarmantní humor Jaroslava Duška. Na unikátní setkání Východu a Západu na jednom podiu se mohou těšit diváci v Příboře, Olomouci, Brně a Znojmě. Právě v těchto městech totiž tento týden odstartuje 16. ročník multižánrového festivalu Songfest.cz a zahájí tak zároveň i oslavy čínského nového roku Kohouta.

Songfest.cz odstartuje 26. ledna v Příboře a hned druhý večer pokračuje do Olomouce, kde se podle kalendáře skutečně rozloučíme s rokem Opice. Sobota 28. ledna bude naopak prvním dnem, kdy se vlády ujme Ohnivý Kohout a Songfest.cz to oslaví společně s diváky v brněnském Buranteatr. Návštěvníky tento večer čeká i další mimořádná událost - křest zbrusu nového alba Děvče z Ta-panu Feng-yűn Song a Tria PUO, za kmotry půjdou Jaroslav Dušek, Jan Budař a Dobrý čajovník Jakub Vavřina s dobrým čajem. Závěr prvního festivalového víkendu bude v neděli patřit Znojmu.

Pestrý večerní program ale není zdaleka to jediné, co festival pro návštěvníky chystá. V každém z měst se ještě před začátkem hlavního koncertu, úderem 16 hodiny, zdarma otevře tzv. Pavilon her, který dětem i dospělým nabídne zábavu plnou kreativity i relaxace. Na malé i velké čeká například výroba origami, vynikající čaje či dobrá vína.

Songfest.cz odstartuje ve čtvrtek 26. ledna v Příboře, dále bude pokračovat do olomouckého Divadla na Šantovce, brněnského Buranteatr a Znojemské Besedy. Vstupenky je možné zakoupit na pokladnách festivalových scén, ceny se pohybují v přívětivém rozmezí od 220 do 250 Kč.

Program:
26. 1. 2017 – Příbor, Dům kultury
27. 1. 2017 – Olomouc, Divadlo na Šantovce
28. 1. 2017 – Brno, Divadlo Buranteatr
29. 1. 2017 – Znojmo, Znojemská Beseda


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci