Umístění: Kultura Hudba a koncerty Koncert skupiny BezoBratři na Hodonínském kulturním létě

Koncert skupiny BezoBratři na Hodonínském kulturním létě

bezobratri-koncert-hodoninHodonín, 10. července 2013 - Masarykovo muzeum v Hodoníně v rámci Hodonínského kulturního léta představí brněnskou skupinu BezoBratři, která nabízí alternativní pojetí lidové hudby čerpající z dávných lidových písní zejména z Moravy a Slovenska. Koncert skupiny se uskuteční na nádvoří hodonínského zámečku 20. července v 18 hodin. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do sálu Evropa na Národní třídě v Hodoníně.

Jejich interpretace muziky je zvukově jedinečná a jinde nezaslechnutelná, ale zároveň má hluboké základy v lidové tvorbě krajů, z nichž jednotliví členové kapely i písně pochází.Doménou jejich nástrojového obsazení jsou rustikální nástroje, především píšťalky, koncovky a fujary, vlastnoručně vyrobené z černého bezu. Odtud také plyne název skupiny, který je spojen s počátkem vzniku skupiny v roce 2003.

Kapela získala v roce 2010 za album Bezobav žánrovou cenu Anděl, která zúročila jejich nezaměnitelné pojetí lidové hudby. V minulých měsících kapela natáčela nové CD, na které se v blízké době můžete těšit. Projekt Hodonínské kulturní léto se koná ve spolupráci s Městem Hodonín a Domem kultury Hodonín.

(red)