Umístění: Kultura Hudba a koncerty Kytarový festival rozezní na začátku července Mikulov

Kytarový festival rozezní na začátku července Mikulov

kytarovy festival mikulovMikulov, 21. června 2018 – Mikulov se ve druhém červencovém týdnu opět stane centrem kytarového dění – ve dnech 8.–14. července se zde uskuteční 32. ročník mezinárodního kytarového festivalu „Mikulov 2018“. Mikulovský kytarový festival patří již tři desítky let k nejvýznamnějším akcím svého druhu nejen v České republice, ale i v celém středoevropském regionu. Tak jako v minulých letech nabídne i letos řadu přednášek, seminářů a workshopů s kytarovou tématikou, výuku v mistrovských třídách a také 9 koncertů vynikajících světových interpretů i účastníků festivalu.

Hlavním cílem festivalu je představit domácímu publiku i zahraničním účastníkům špičkové osobnosti světa nejen klasické kytary a zpřístupnit naší odborné i laické veřejnosti informace o nejnovějších trendech v oblasti tvorby a interpretace kytarové hudby. Této možnosti každoročně využívajídesítky aktivních účastníků především z řad posluchačů konzervatoří a vysokých hudebních škol. Odpolední a večerní koncerty v prostorách mikulovského zámku jsou určeny široké veřejnosti.

Letošním festival bude ve znamení jak českých, tak i mikulovských debutů, vůbec poprvé se v rámci festivalového programu představí kytarista Joaquín Clerch (Kuba/Německo), kytarové duo Artis (Julia & Christian Zielinski, Německo), vítěz mezinárodní soutěže ve Vídni You Wu (Čína) či fenomenální brazilský kytarista Yamandu Costa. Nezapomenutelnými zážitky budou i koncerty loutnisty Rolfa Lislevanda (Norsko) či polského kytaristy Łukasze Kuropaczewského. Na závěrečném koncertu festivalu se v ojedinělém projektu „4+2“ představí kytarové duo Siempre Nuevo (Patrick Vacík & Matěj Freml) se smyčcovým kvartetem Epoque Quartet (ČR).

Odpolední koncerty budou letos výhradně patřit účastníkům festivalu a kytarovému orchestru „Mikulovská filharmonie“ pod vedením Martina Schwarze (Rakousko). Mezi lektory mistrovských tříd budou vedle výše jmenovaných umělců působit Massimo Felici (Itálie), Thomas Offermann (Německo),Petr Saidl (ČR) a Jens Wagner (Německo). Kurzy Alexandrovy techniky povede Michael Parkinson (Velká Británie/Rakousko). Akreditované kurzy pro pedagogy základních uměleckých škol letos povede Rostislav Coufal (ČR) a Jens Wagner (Německo). Výsledky své práce představí řada evropských stavitelů mistrovských koncertních kytar.

Festival pořádá občanské sdružení Kytarový festival Mikulov, z.s., ve spolupráci s Regionálním muzeem v Mikulově za významné podpory Města Mikulov a Jihomoravského kraje. Podrobné informace o letošním ročníku získáte na internetových stránkách www.gfmikulov.com

Program odpoledních koncertů (17.17 hodin, Zámek – Nástupní sál):

  • 13. 7. Koncert účastníků festivalu
  • 14. 7. Účastníci festivalu a kytarový orchestr účastníků Mikulovská filharmonie (dirigent Martin Schwarz, Rakousko)

Program večerních koncertů (20.20 hodin, Zámek – Nástupní sál, 11. a 14. 7. – Velký zámecký sál):

  • 8. 7. Joaquín Clerch(Kuba/Německo), kytara
  • 9. 7. Duo Artis(Německo), kytarové duo
  • 10. 7. Rolf Lislevand(Norsko), theorba, barokní kytara
  • 11. 7. Yamandu Costa (Brazílie), kytara
  • 12. 7. Łukasz Kuropaczewski(Polsko), kytara
  • 13. 7. You Wu (Čína), kytara
  • 14. 7. “4+2” Duo Siempre Nuevo & Epoque Quartet (ČR), kytarové duo & smyčcové kvarteto

Na odpolední koncerty je vstup zdarma, na večerní koncerty činí vstupné 150/80 Kč s výjimkou koncertu 11. 7., kde výše vstupného činí 200 Kč (rezervace doporučena).


Inzerce