Umístění: Kultura Hudba a koncerty Mezinárodní kytarový festival v Mikulově potrvá do konce týdne

Mezinárodní kytarový festival v Mikulově potrvá do konce týdne

Mikulov, 7. července 2015 - Mikulov se počátkem letních prázdnin opět stal centrem kytarového dění. Od 5. do 11. července zde probíhá již 29. ročník mezinárodního kytarového festivalu „Mikulov 2015“.

kytara festival mikulov

 

Mikulovský kytarový festival patří již tři desítky let k nejvýznamnějším akcím svého druhu nejen v České republice, ale i v celém středoevropském regionu. Tak jako v minulých letech nabídne i letos řadu přednášek, seminářů a workshopů s kytarovou tematikou, výuku v mistrovských třídách a také jedenáct koncertů vynikajících světových interpretů i účastníků festivalu.

„Hlavním cílem festivalu je představit domácímu publiku i zahraničním účastníkům špičkové osobnosti světa klasické kytary a zpřístupnit naší odborné i laické veřejnosti informace o nejnovějších trendech v oblasti tvorby a interpretace kytarové hudby. Této možnosti každoročně využívají desítky aktivních účastníků především z řad posluchačů konzervatoří a vysokých hudebních škol. Odpolední a večerní koncerty v prostorách mikulovského zámku jsou určeny široké veřejnosti,“ řekl za organizátory festivalu Miloš Šír.

V letošním roce se v rámci festivalového programu na koncertním pódiu představí Tilman Hoppstock (kytara, Německo), Štěpán Rak (kytara, ČR), Gabriel Bianco (kytara, Francie), Gismo Graf Trio (sólová kytara, doprovodná kytara, kontrabas, Německo), Rafael Aguirre (kytara, Španělsko), Adriano Del Sal (kytara, Itálie), Duo Melis (kytary, Španělsko, Řecko), Darmstädter Gitarrentrio (kytary, Brazílie, Ukrajina, Španělsko), Andrea de Vitis (kytara, Itálie) a samozřejmě i účastníci festivalu. Mezi lektory mistrovských tříd budou vedle výše jmenovaných umělců působit Petr Saidl (ČR), Thomas Offermann (Německo) a Jens Wagner (Německo). Kurzy Alexandrovy techniky povede Michael Parkinson (Velká Británie/Rakousko), kytarový orchestr složený z účastníků festivalu bude řídit Rostislav Coufal (ČR). Výsledky své práce představí řada evropských stavitelů mistrovských koncertních kytar.

Festival pořádá občanské sdružení Kytarový festival Mikulov ve spolupráci s Regionálním muzeem v Mikulově za významné podpory města Mikulov, Ministerstva kultury ČR a Jihomoravského kraje. Podrobné informace o letošním ročníku získáte na internetových stránkách www.gfmikulov.com.

Koncerty začínají v 17.17 a ve 20.20 hodin. Vstupenky v ceně 50 a 100 Kč budou v prodeji v místě konání před začátkem koncertu, na odpolední koncerty je vstup zdarma.

Program odpoledních koncertů (17.17 hodin, zámek – nástupní sál):

  • 7. 7.    Andrea de Vitis (kytara, Itálie)
  • 10. 7.    Koncert účastníků festivalu
  • 11. 7.    Koncert účastníků festivalu a kytarového orchestru (dirigent Rostislav Coufal)

Program večerních koncertů (20.20 hodin, zámek – nástupní sál, 10. 7. mikulovské náměstí):

  • 7. 7.    Gabriel Bianco (kytara, Francie)
  • 8. 7.    Gismo Graf Trio (sólová kytara, doprovodná kytara, kontrabas, Německo)
  • 9. 7.    Rafael Aguirre (kytara, Španělsko)
  • 10. 7.    Adriano Del Sal (kytara, Itálie)
  • 11. 7.    Duo Melis (kytary, Španělsko, Řecko)

(js)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci