Umístění: Kultura Hudba a koncerty Tuzemské vinohrady rozezní populární série koncertů Hudba na vinicích

Tuzemské vinohrady rozezní populární série koncertů Hudba na vinicích

Brno, 21. prosince 2022 – Hudba na vinicích spojí už počtvrté kvalitní živou hudbu, sklenku dobrého vína a malebné prostředí vinic. Unikátní projekt, který si získal oblibu nejen stran veřejnosti, ale i předních českých muzikantů, se v nadcházejícím roce bude konat v pěti lokacích od jara až do podzimu. Do oceňovaných vinařství se vrátí David Koller, Tomáš Klus, Čechomor, Queenie, Horkýže Slíže, Mig 21 nebo Pokáč. Nově zahrají Lucie Bílá, Vašo Patejdl a Lenny. Vstupenky na čtyřicet jednotlivých koncertů jsou už nyní k zakoupení na hudbanavinicich.cz.

Hudba na vinicich Photoc Archiv autora

 

Delikátní vína a hudba předních českých interpretů se letos propojí v pěti lokalitách: ve Vinařství Sonberk u Popic, ve Vinařství Château Valtice ve Valticích, ve Vinařství LAHOFER u Dobšic, ve Vinařství Zlomek & Vávra v Boršicích a v ústeckém kraji ve Vinařství Johann W u Třebívlic. Hudbu na vinicích zahájí kapela Wohnout 5. května v Třebívlicích, která ji zároveň 30. září zakončí ve Valticích. Svými skladbami kulisy moravských a českých vinic rozezní také Lucie Bílá, Tomáš Klus, Vašo Patejdl nebo skupina Jelen –⁠ slavící příštím rokem 10 let existence, slovenští bouřliváci Horkýže slíže, MIG 21 v čele s hercem a zpěvákem Jiřím Macháčkem či funkové Monkey Business.

„Trend ,Hudby na vinicích' v zahraničí úspěšně funguje několik let. My jsme naší sérii zakládali v covidovém období a jsme neskutečně vděční, že vzbudila tak masivní zájem veřejnosti. Hudba na vinicích nabízí všem milovníkům vína, hudby a architektury jedinečný zážitek v okouzlujících zázemích jednotlivých vinařství a díky svému konceptu si získala i podporu regionů a měst, ve kterých koncerty probíhají, stejně tak asociace českých vinařů a czechtourismu,“ přibližuje projekt za pořadatele Jakub Hrbáč a dodává: „Předchozí ročník navštívilo přes 30 000 tisíc lidí a už teď můžeme prozradit, že vstupenky na letošní sérii 40 koncertů mizí rychleji, než jsme doufali.“

Kromě milovníků hudby a dobrého pití si na své přijdou i obdivovatelé architektury. V Popicích u Mikulova na ně čeká neotřelá stavba jednoho z nejuznávanějších českých architektů Josefa Pleskota, ve Vinařství LAHOFER poté budova ve tvaru vlny od kanceláře Chybik+Kristof. Château Valtice obklopené několika letohrádky s dalšími turistickými destinacemi nabídne přes 170 druhů svých produktů. Značka Zlomek & Vávra v Boršicích u Uherského Hradiště potěší milovníky příběhů. Zakladatelé podniku byli dva hudebníci, kteří si takzvaně kápli do noty. Jejich synové se po návratu z cest na zkušenou vrátili pokračovat v řemesle svých otců. Jediná lokalita mimo Moravu, sídlo Vinařství Johann W, přivítá koncertní fanoušky v amfiteátru na dohled od hradu Házmburk.

Vstupenky jsou dostupné v síti xticket. Jednotlivé lokality poskytují možnosti ubytování a dalších služeb. Více informací na webu hudbanavinicich.cz.

Foto: archiv pořadatelů


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci