Umístění: Jižní Morava Politika

Kraj podpoří vodní záchranáře částkou 2,5 milonu korun

vodni zachranar brno Brno, 3. května 2022 - Nákup nového zásahového člunu, finanční příspěvek na zajištění služeb na Brněnské přehradě nebo Nových Mlýnech, doplnění výstroje – krajští zastupitelé se ve čtvrtek 28. dubna rozhodli podpořit vodní záchranáře na jihu Moravy částkou 2,5 milionu korun. „Vodní záchranné službě Brno-město pošleme 700 tisíc korun. Peníze poslouží jak na zajištění služeb na Brněnské přehradě, tak na pořízení nového zásahového člunu,“ popisuje podrobnosti hejtman Jan Grolich.

Jihomoravské obce žádaly kraj o podporu výstavby bytů zvláštního určení

budova stavba vystavba dotace obce bytyBrno, 7. dubna 2022 - Pomoc lidem v nepříznivé životní situaci, a to přímo v obcích výstavbou bytů zvláštního určení – to si klade za cíl nový dotační program, o kterém jednala 6. dubna rada kraje. Dotační program Podpora výstavby domů s byty zvláštního určení v Jihomoravském kraji pro rok 2022 – 2023 zahrnuje dva dotační tituly: na zpracování projektové dokumentace a na samotnou stavbu. A to ať už na objekt nový, nebo případně na rekonstrukci, přestavbu či nástavbu stávajících prostor využívaných pro tyto účely.

Kraj mění systém ubytování uprchlíků

kraj jmk ukrajina uprchliciBrno, 10. března 2022 - Jihomoravský kraj naplnil kapacitu ubytování uprchlíků z Ukrajiny v hotelech a penzionech. Musí také reagovat na vládou nastavený příspěvek na uprchlíka, který bude činit 180 korun na dospělého a 90 korun na dítě do 10 let, a přistoupí tak ke změně ubytování uprchlíků. Konstatoval to ve čtvrtek 10. března na brněnském výstavišti hejtman Jan Grolich.

Kraj poskytne až 10 milionů na humanitární pomoc Ukrajině

ukrajina vlajkaBrno, 28. února 2022 - Rada kraje na své středeční mimořádné schůzi dne 25. února ostře odsoudila vojenský vpád Ruska na Ukrajinu a vyjádřila jí plnou solidaritu. Jak konstatoval hejtman Jan Grolich, kraj je plně připraven ke spolupráci s vládou ČR při řešení zvýšené migrace, která s tímto válečným konfliktem souvisí. Cílem je pomoci obyvatelům Ukrajiny, kteří budou nuceni opustit své domovy.

Masarykovo muzeum v Hodoníně čeká rekonstrukce

muzeum opravaHodonín, 28. února 2022 - Nového depozitáře se dočká Masarykovo muzeum v Hodoníně. Jihomoravští radní schválili zahájení zadávacího řízení na veřejnou zakázku na stavební práce. Cílem projektu je obnova a revitalizace památkového fondu, modernizaci potřebuje i technologické zázemí instituce. „Podmínky, ve kterých se teď v muzeu uchovávají sbírky, už neodpovídají současným standardům. Zcela chybí prostory pro depozitář, kde by byla stálá teplota a vlhkost, aby nedocházelo k poškození exponátů. To musíme změnit,“ vysvětlil záměr náměstek hejtmana pro oblast kultury a památkové péče František Lukl.

Kraj rozšířil podporu rozvoje karavanových stání

karavan misto staniBrno, 28. února 2022 - O 1,75 milionu na celkových 4,25 milionu korun navýšil kraj svoji podporu na rozvoj karavanových stání v regionu. Novou podobu dotačního programu schválili krajští radní na své středeční schůzi 23. února 2022. Jak potvrdil náměstek hejtmana pro oblast kultury a cestovního ruchu František Lukl, obliba tohoto způsobu rekreace na jihu Moravy v poslední době roste, a to i s ohledem na současné „covidové období“.

Kraj dá hasičům a policistům 12 milionů na trenažér či myčku vozidel

hasic hadice pozar ohenBrno, 16. února 2022 - Na lepší tréninkové podmínky i zázemí přispěje Jihomoravský kraj místním hasičům šest milionů korun. Stejná částka poputuje i jihomoravským policistům. Schválili to krajští radní, o záměru bude ještě 17. února rozhodovat Zastupitelstvo JMK. Hasičskému záchrannému sboru Jihomoravského kraje poslouží peníze například na dobudování takzvaného Flashover trenažéru, který umí nasimulovat reálné podmínky požáru v uzavřených prostorách.

Premiér Fiala navštívil jihomoravské obce postižené tornádem

premier fiala mikulcice navsteva tornado jmkBrno, 8. února 2022 - Prodloužení dotačních programů na pomoc tornádem poškozeným obcím nebo problém s opravami chodníků, na které měl vliv pohyb těžké techniky po oblasti – to byla dvě zásadní témata, která se řešila 7. února při návštěvě předsedy vlády Petra Fialy na jihovýchodě Moravy. Obce zasažené v loňském roce ničivým tornádem navštívil premiér spolu s ministryní životního prostředí Annou Hubáčkovou, ministrem pro místní rozvoj Ivanem Bartošem a ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou. V Mikulčicích se členy vlády a zástupci obcí jednali představitelé Jihomoravského kraje – hejtman Jan Grolich spolu se svými náměstky Lukášem Dubcem a Janem Zámečníkem.

Strana 1 z 107