Umístění: Jižní Morava Školství

Jihomoravský kraj dofinancuje svým školám nepedagogické pracovníky

kucharka ve skoleBrno, 21. února 2024 - Krajské školy nepřijdou o uklízečky ani účetní. Jihomoravský kraj v krajním případě využije rezervy ze svého rozpočtu ve výši až 150 milionů korun na dofinancování platů nepedagogických pracovníků, které nebudou kryty ze státního rozpočtu. Kraj je zřizovatelem 179 škol a školských zařízení, takže se jedná o stovky pozic, například o uklízečky, účetní, školníky či ekonomické pracovníky.

V Šaraticích dokončili výstavbu druhé etapy nové mateřské školy

skola skolka deti ucitelkaŠaratice, 19. února 2024 - V závěru minulého roku byla zkolaudovaná II. etapa výstavby nové mateřské školy. V Šaraticích tak budou k dispozici celkem 3 samostatná oddělení vždy pro 25 dětí. I. etapa byla uvedená do provozu k 1. 9. 2022. Celková cena za realizaci II. etapy je 24 milionů korun, z toho 18 milionů pokryla dotace.

Na střední školy na jižní Moravě se elektronicky může hlásit 12 tisíc deváťáků

skola zena studentkaBrno 8. února 2024 – Pro rodiče žáků hlásících se na střední školy letos přichází významná změna. Poprvé mají možnost přihlašovat se elektronicky. Místo původních dvou mohou uchazeči podat hned tři přihlášky a školy seřadit dle svých priorit. Rodiče deváťáků a uchazečů o víceletá gymnázia mohou využít Bank iD (bankovní identitu) pro online přihlašování a ověření totožnosti. Elektronické přihlášování je možné od 1. do 20. února.

V Těšanech budou přistavovat školku, aby mohli nabídnout místo pro více dětí

skolka dite hrackyTěšany, 16. ledna 2024 – V obci Těšany na Brněnsku plánují v letošním roce rozšiřovat mateřskou školku a zvýšit tak kapacitu pro možnost umístění více dětí. Projekt obec připravuje už více než rok a v současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele. Otevření další třídy ve školce plánují na termín 1. září 2024, a tak po třídě Kocourků, Žirafek a Myšiček bude nově v Těšanech k dispozici další třída pro 22 dětí z Těšan i okolí. Předpokládaná cena je 9 milionů korun, přičemž 6,6 milionů korun by mohla pokrýt dotace.

Do krajských škol míří 119 milionů na modernizace učeben či halu odborného výcviku

ucni skola tridaBrno, 18. prosince 2023 - Gymnázium a Střední odborná škola zdravotnická a ekonomická ve Vyškově se dočká moderních učeben, akce vyjde na 23,9 milionů korun. Významnou investicí Jihomoravského kraje bude dále výstavba nové haly pro odborný výcvik a rekonstrukce učeben na Obchodní akademii a střední škole polytechnické ve Veselí nad Moravou. Tento projekt bude stát 94,7 milionů korun. Rozhodli o tom na svém jednání radní Jihomoravského kraje.

Veletrhy středních škol v Brně navštívilo přes 20 tisíc lidí

skola student zaciBrno, 14. prosince 2023 - Veletrhy středních škol se po letité pauze vrátily na brněnské výstaviště. Oborovou nabídku desítek škol přišlo v listopadu prozkoumat celkem 13 432 žáků devátých a osmých tříd, které doprovodilo 7 133 rodičů. Celkem tak na akci pořádanou VIM za podpory Jihomoravského kraje dorazilo přes 20 500 návštěvníků!

Rekonstrukce tělocvičny na Střední škole technické ve Znojmě přinesla energetické úspory

skola znojmo rekonstrukce foto JMKZnojmo, 8. prosince 2023 - Dva roky trvala rekonstrukce a modernizace objektu tělocvičny a odborných učeben na znojemské Střední škole technické. Zateplení a rekonstrukce stály 38,6 milionu korun. Díky nim škola ušetří na energiích. Ve čtvrtek 8. prosince byla budova slavnostně otevřena radním pro investice Vladimírem Šmerdou.

Novostavbu dílen odborného výcviku pro hodonínskou školu kraj vysoutěžil levněji

dilna tesar truhlarHodonín, 24. listopadu 2023 - Nové dílny odborného výcviku získá krajem zřizovaná Integrovaná střední škola Hodonín. Rada kraje ve středu 22. listopadu 2023 rozhodla o výběru dodavatele a uzavření smlouvy na podlimitní veřejnou zakázku „Novostavba dílen Integrované střední školy v Hodoníně“. Jejich výstavbu zajistí brněnská společnost UNISTAV CONSTRUCTION.

Strana 1 z 45