Umístění: Jižní Morava Školství

Kraj letos podpoří dobrovolné hasiče 26 miliony korun

dobrovolni hasici detail krystof turekBrno, 12. února 2018 - Jihomoravský kraj i v letošním roce významně podpoří dobrovolné hasiče. Na pořízení cisternových automobilových stříkaček, dopravních automobilů a na výstavby hasičských zbrojnic zamíří z rozpočtu kraje téměř 26 milionů korun. Právě takové doporučení totiž dala krajská rada zastupitelům na svém jednání 12. února.

Lesy ČR darují základním školám čtvrt milionu sešitů

SESITY lesy cr zdarma do skolBrno, 23. srpna 2016 – V pondělí 22. srpna zahájily Lesy ČR druhý ročník úspěšného projektu Sešity do škol. Od tohoto data mohou zástupci základních škol z celé republiky objednávat na webu sesitydoskol.cz celkem 250 tisíc sešitů pro mladší i starší žáky, a to do vyčerpání zásob. Lesy ČR je zdarma rozdají a dopraví, stejně jako v loňském roce.

Školy v Jihomoravském kraji se staly nejaktivnějšími ve sběru vysloužilých spotřebičů

zelena skola elektroodpad 1625Brno, 23. června 2016 - Školní rok se blíží k závěru a 371 školám zapojeným do projektu Zelená škola se dosud podařilo vysbírat téměř 30 tisíc kilogramů vysloužilých elektrospotřebičů. Nejčastěji se odevzdávaly osobní počítače, monitory a další výpočetní technika. Nejaktivnějšími sběrači se staly školy v Jihomoravském kraji, odkud se odvezlo celkem 7,5 tuny elektra.

Nové centrum stavebních řemesel pomůže žákům s praktickou výukou

bosonohy centrum remeselBrno, 29. března 2016 - Vyzkoušet si souvislosti jednotlivých profesí při stavbě domu tak, aby celá stavba perfektně fungovala jako celek – to je cílem nově otevřeného Regionálního vzdělávacího centra stavebních řemesel v Brně-Bosonohách. Centrum, jehož výstavba přišla na 30 milionů korun, využijí především žáci všech oborů Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy.

Žáci 20 škol se loni učili, jak zodpovědně přistupovat k alkoholu

mladi alkoholBrno, 16. února 2016 – S alkoholem má v České republice zkušenost až 83 % dětí ve věku 11 až 15 let, jak vyplývá z průzkumu fóra Pij s rozumem. Odborníci se shodují, že na vině je především nedostatečná prevence. Zvýšit dětem povědomí o škodlivých účincích alkoholu pomáhají interaktivní přednášky, které si loni v Jihomoravském kraji poslechlo bezmála 983 žáků z celkového počtu 20 základních škol. Děti o poučné přednášky nebudou ochuzeny ani letos.

Děti ve školách se budou učit, jak přistupovat k alkoholu

alkohol koktejlyBrno, 1. února 2016 – S alkoholem má v České republice zkušenost až 83 % dětí ve věku 11 až 15 let, jak vyplývá z průzkumu fóra Pij s rozumem. Odborníci se shodují, že na vině je především nedostatečná prevence. Pomohou přednášky na školách i větší zapojení rodičů. I z tohoto důvodu fórum Pij s rozumem již sedmým rokem přispívá k šíření povědomí o účincích alkoholu mezi školáky prostřednictvím interaktivních přednášek „Pobavme se o alkoholu“.

Mladí výzkumníci mohou soutěžit v řešení problémů s vodou

vodni kapka voda pitnaBrno, 25. ledna 2016 – Umělé zasněžování pitnou vodou v Kopřivnici, vyšší spotřeba vody v Toulcově dvoře, nedostatečné zasakování dešťových vod v lomu Hády u Brna – to je výčet pouze několika problematických situací, jejichž řešení hledá čtvrtý ročník soutěže Pro vodu. Uzávěrka soutěžních návrhů je 22. února 2016. Autoři nejlepších projektů pak získají Ceny Nestlé ve výši 30, 15 a 5 tisíc korun. Podrobnější informace Nadace Partnerství uvádí na webu soutezprovodu.cz.

V Brně vznikne nová pokroková ScioŠkola

skola brno scioBrno, 19. ledna 2016 - Prvního září bude v Brně otevřena ScioŠkola. Ta bude postavena na principech svobodných škol. V prvním roce bude přijímat žáky od 1. do 6. třídy, pokračovat ve škole pak bude možné až do deváté třídy. ScioŠkola v Brně navazuje na první ScioŠkolu, která zahájila své fungování loni v Praze.

Strana 1 z 35

SECURITY 2018