Umístění: Jižní Morava Politika

Kraj představil kampaň, která má přimět lidi nechat se naočkovat

ockovani kraj kampanBrno, 18. května 2021 – Jihomoravský kraj v úterý 18. května představil vizuály a slogan kampaně, která má za cíl přimět doposud nerozhodnuté lidi nechat se očkovat proti koronaviru. „Očkování pomáhá zastavit šíření koronaviru a pokud si přejeme vrátit k běžnému životu bez vážných mimořádných opatření, je nyní ta správná doba jít se očkovat. Každý má pro očkování trochu jinou motivaci. Někdo už si přeje navštívit svoje rodiče a prarodiče, jiný by rád na hudební či divadelní představení, další vycestovat za vysněnou dovolenou. Ale všichni se shodnou na jednom, ať už máme všichni klid od koronaviru a pandemie,“ sdělil hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, který se hned poté zamířil naočkovat do centra v areálu BVV.

Hejtman ocenil nejlepší komunitní knihovny v kraji

hejtman grolich oceneni knihovnyBrno, 14. května 2021 - Pětice knihoven a jedna knihovnice obdržely z rukou hejtmana Jana Grolicha, jeho náměstka Františka Lukla a ředitele Moravské zemské knihovny Tomáše Kubíčka ocenění v rámci soutěže Komunitní knihovna JMK a Knihovnická osobnost 2020. Slavnostní předání cen se uskutečnilo v pátek 14. května v zastupitelském sále Jihomoravského kraje v Brně.

Sčítání: V jihomoravských domácnostech je 75 tisíc neodeslaných formulářů

scitani lidu 2021 jmkBrno, 11. května 2021 – Český statistický úřad dosud obdržel téměř 3,9 milionu elektronických sčítacích formulářů a 395 tisíc listinných. Přímo za Jihomoravský kraj přes 415 tisíc elektronických a 47 tisíc listinných. Na své odeslání čeká v jihomoravských domácnostech dosud 75 tisíc formulářů.

Jihomoravský krajský úřad se více otvírá veřejnosti, má i nový web

Jihomoravsky krajsky urad vestibulBrno, 11. května 2021 – Symbolicky 5. května představilo vedení Jihomoravského kraje 5 kroků, které povedou k otevřenému úřadu. Jihomoravský krajský úřad se dává na cestu otevřenosti a transparentního fungování. "Jako starosta jsem byl zvyklý mít otevřený úřad. Když to jde v malém, musí to jít i ve velkém. Chceme, aby lidé, už když přichází, poznali, že jsou tady vítáni. Odstranili jsme zbytečné bariéry a plánujeme předělat vstup do budovy, aby byl přívětivější návštěvníkům. Krajský úřad je kolos, ale lidi prostě musí vědět, co se děje. Chceme, aby nám bylo vidět pod prsty. I proto zveřejníme zápisy ze zastupitelstva a rady i s podklady,“ uvedl hejtman Jan Grolich.

Krajští zastupitelé schválili řadu dotací na rozvoj jižní Moravy

dotace zastupitelstvoBrno, 30. dubna 2021 – Dotace na podporu rozvoje venkova, opravy sokoloven, boj proti suchu, na podporu venkovských prodejen, včelařů nebo na údržbu cyklistických komunikací a úpravy běžeckých lyžařských tratí - krajští zastupitelé na svém čtvrtečním jednání schválili celou řadu dotací důležitých pro život na venkově, ale i pro rozvoj cykloturistiky na jihu Moravy.

Kraj vyčlenil na záchranu venkovských prodejen téměř 4 miliony

vesnicka prodejna vozicekBrno, 14. dubna 2021 – Malé obce do 750 obyvatel dostanou vzpruhu pro své prodejny základních potřeb. Rada JMK odsouhlasila poskytnutí dotace téměř stovce z nich. Původní rozpočet titulu ve výši 3 milionů korun byl ještě o necelý milion navýšen díky přesunutí financí ze zrušené akce Vesnice roku 2021.

Sčítání na jižní Moravě: Nejaktivnější je Podhradí nad Dyjí

scitani lidu a domuBrno, 13. dubna 2021 – Od začátku sčítání obdržel Český statistický úřad přes 2,6 milionu elektronických sčítacích formulářů. V Jihomoravském kraji je nejaktivnější obec Podhradí nad Dyjí z okresu Znojmo. „Sčítání běží přes dva týdny, sečtených máme více než 5 milionů osob a já bych jim všem chtěla poděkovat, že využily možnost sečtení se online. Všichni mají stále možnost využít elektronický formulář a sečíst celou domácnost, stejně jako pomoci se sečtením těm, kteří to sami nezvládnou. Od soboty bude navíc možnost sečíst se prostřednictvím listinného sčítacího formuláře,“ uvádí Eva Krumpová, 1. místopředsedkyně ČSÚ.

Kraj podpoří řadu aktivit důležitých pro venkov 48 miliony

jizni morava venkov pole viniceBrno, 8. dubna 2021 – Rozvoj venkova, podpora vinařství, vinohradnictví, ovocnářství a zelinářství nebo dotace na provoz venkovských prodejen – dotace z právě takovýchto oblastí, důležitých pro život na jihomoravském venkově, schválili krajští radní na svém jednání ve středu 7. března. „Podpořili jsme 236 žádostí s celkovým objemem dotací ve výši 47,998 milionu korun,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Strana 1 z 102