Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví

Kraj navýší prostředky na lékařskou pohotovost o 10 procent

lekari operace nemocniceBrno, 26. prosince 2017 - Zajištění lékařské, lékárenské a zubní pohotovostní služby a prohlídek těl zemřelých mimo zdravotnická zařízení v roce 2018 projednali na posledním zasedání krajští zastupitelé. Pro příští rok počítá schválený rozpočet s částkou více než 52 milionů korun, což je nárůst proti předchozímu roku přibližně o 10 procent.

Kraj rozešle přes 34 milionů na platy zdravotnických pracovníků

sestricka doktor doktorkaBrno, 26. září 2017 - Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání 21. září schválilo poskytnutí dotací v celkové výši 34,4 milionu korun vybraným zdravotnickým nelékařským pracovníkům. Dotace budou rozděleny pracovníkům celkem 22 poskytovatelů zdravotních služeb lůžkové péče, kteří mají sídlo v Jihomoravském kraji. Mezi nimi je 13 příspěvkových organizací zřízených Jihomoravským krajem v oblasti zdravotnictví.

V Brně-Bohunicích vznikne vzdělávací a výcvikové středisko pro záchranáře

zachranka resuscitace zachranariBrno, 2. září 2017 - V Brně-Bohunicích vznikne do dvou let moderní vzdělávací a výcvikové středisko pro záchranáře. Koncem srpna o tom rozhodla Rada jihomoravského kraje. „Toto moderní výcvikové středisko by mělo být hotové v září 2019 a jeho cílem je zlepšit připravenost zdravotnické záchranné služby k poskytování kvalitní a efektivní přednemocniční neodkladné péče,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Vánoční strašáky pro zrak: prskavky, lití olova či ohňostroje

lidske okoBrno, 20. prosince 2016 – Vánoce v České republice slaví 95 procent lidí a 90 procent z nich dodržuje vánoční zvyky. K těm nejčastějším patří zdobení vánočního stromku, k tradiční štědrovečerní večeři usedne 80 procent domácností. Řada zvyků a tradic ale může být nebezpečná pro zrak. Navíc zhruba třetina Čechů si plánuje příchod nového roku zpestřit ohňostrojem. Ten ale může oslavy pořádně znepříjemnit.

Tišnovská nemocnice získala nové sanitky i vybavení

lekari operace nemocniceTišnov, 27. září 2016 - O tři nové vozy a moderní zdravotnickou techniku - vše za více než sedm milionů korun - posiluje v těchto dnech Jihomoravský kraj vybavení tišnovské nemocnice. Dva špičkově vybavené sanitní vozy za celkem 2,06 milionu korun, které nahradily dvojici vyřazovaných sanitek, doplňuje také nový úsporný automobil na svoz biologického materiálu. Od tohoto měsíce slouží potřebám pacientů také nová zdravotnická technika, která byla zakoupena z prostředků poskytnutých Jihomoravským krajem. Mimo jiné se jedná o komplexní vybavení pro vodoléčbu, a to včetně parafinových zábalů, vířivých lázní horních i dolních končetin, vířivé perličkové lázně a celotělové podvodní masáže.

Lidé v Jihomoravském kraji si mohou nechat zkontrolovat plíce

plice lidske scanBrno, 20. září 2016 - Lidé z Jihomoravského kraje si mohou nechat zkontrolovat kondici svých plic. Plicní lékaři otevírají v ordinačních hodinách zájemcům dveře svých ambulancí, a to od 19. do 23. září v rámci Světového týdne Idiopatické plicní fibrózy (IPF). V České republice je týden IPF spojen s touto aktivitou poprvé a plicní ambulance budou otevřeny ve všech krajích.

Kyjovská nemocnice má novou magnetickou rezonanci za 42 milionů

magnetickA REZONANCE nemocnice kyjovKyjov, 30. srpna 2016 - Možnost zobrazit vnitřní orgány lidského těla při nulové radiační zátěži, to je hlavní devíza magnetické rezonance. Dosud za ní pacienti z jihu Moravy museli jezdit buď do Brna, Znojma či jiných krajů. V neděli 28. srpna byla v otevřena i v Nemocnici Kyjov za účasti premiéra Bohuslava Sobotky a hejtmana Michala Haška. Během zkušebního provozu už magnetickou rezonanci od poloviny července využilo v kyjovské nemocnici 286 pacientů.

Nemocnice Vyškov dostala k narozeninám nové „cétéčko"

nemocnice-vyskov CT350Vyškov, 7. června 2016 - Nemocnice Vyškov, která v okrese poskytuje péči pro více než 90 000 obyvatel, právě v těchto dnech slaví 65 let a jako jeden z dárků získala i nový CT přístroj. Nový přístroj pro nemocnici pořídil Jihomoravský kraj za 15 milionů korun. Provoz nového CT proto symbolicky zahájil hejtman Michal Hašek společně s náměstky hejtmana Markem Šlapalem a Romanem Celým, ředitelkou nemocnice Věrou Seidlovou a senátorem Ivo Bárkem.

Strana 1 z 50

Šalina - řádková inzerce