Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví

Přístavba Domova pro seniory v Sokolnicích nabídne komfortnější bydlení

zakladni kamen dps sokoliniceSokolnice, 9. září 2021 - Novostavba 3 pavilonů, vzájemně propojených v přízemí, v zámeckém areálu DPS Sokolnice výrazně zlepší kvalitu každodenního života seniorů a citlivě naváže na památkově chráněný zámecký park. Stavbu odstartovalo slavnostní poklepání kamene ve středu 8. září. Předpokládané náklady na projekt „Humanizace pobytových služeb Sokolnice“ vyjdou přibližně na 97,4 milionů korun, z toho Ministerstvo práce a sociálních věcí poskytne Jihomoravskému kraji dotaci ve výši 33 milionů korun. Hotovo by mělo být do konce listopadu 2022.

Obnova seniorského centra v Hodoníně si vyžádá přes půl miliardy

ruka senior domov duchodcuBrno, 15. srpna 2021 - Na více než půl miliardy korun jsou odhadovány náklady na opravy a znovuobnovení činnosti hodonínského S-centra, které v červnu poškodilo ničivé tornádo. Zahájení přípravy investiční akce odsouhlasili krajští radní. Jak uvedla radní Jana Leitnerová, obnova centra do podoby, ve které by mohlo opět sloužit seniorům, si vyžádá celkem zhruba 513 milionů korun. Kraj přitom hodlá při financování oprav v maximální možné míře použít dotace.

Možnost očkovat se bez registrace nabízí i krajská očkovací centra

vakcina ockovani covid zenaBrno, 10. srpna 2021 - Zájemcům o očkování bez registrace se na jižní Moravě zásadně rozšíří nabídka míst, kde tak budou moct učinit. Od tohoto týdne se bez registrace bude očkovat také v drtivé většině krajských velkokapacitních očkovacích center. Pro dávku vakcíny bez jakéhokoli předchozího papírování a organizačních komplikací tak bude možno zamířit do stávajících očkovacích center v Boskovicích, Břeclavi, Znojmě, Kyjově, Vyškově, Hodoníně a Tišnově (výjimkou je očkovací centrum v Blansku – Nemocnice Blansko tuto službu poskytovat nebude). Pro očkování bez předchozí registrace bude k dispozici jednodávková vakcína Janssen.

Na jižní Moravě vyočkovali již milion vakcín proti koronaviru!

ockovani vakcina jmkBrno, 14. července 2021 - Milion. Počet naočkovaných dávek vakcín v Jihomoravském kraji ve čtvrtek 8. července překonal magickou hranici. Jižní Morava je v celostátních statistikách na druhém místě za hlavním městem Prahou. „Musím poděkovat všem, kdo se nechali naočkovat. Projevili tak mimořádnou společenskou odpovědnost. Poděkování za profesionálně odvedenou práci patří všem subjektům, které očkování provádějí. A to ať už jde o očkovací místa v kraji, která do této chvíle aplikovala přes 850 tisíc dávek, nebo praktické lékaře, kteří jich naočkovali 150 tisíc. Mimochodem toto číslo hovoří o tom, že na jižní Moravě praktici očkují nejvíce ze všech krajů České republiky,“ konstatoval hejtman Jan Grolich.

V Ostrově u Macochy odstartovala stavba nové budovy dětské léčebny se speleoterapií

jeskyne krapniky speleoterapieOstrov, 1. července 2021 - Nová moderní budova dětské léčebny, která poskytne veškerý komfort malým pacientům i jejich doprovodu, vznikne do konce příštího roku v Ostrově u Macochy. Její stavbu v pondělí 28. června 2021 „odstartovali“ krajští radní Vladimír Šmerda a Jiří Kasala i zástupci sdružení dodavatelů. Nová budova dětské léčebny přijde na 206 milionů korun.

Nová základna v Šumné na Znojemsku za 22 milionů zrychlí výjezd záchranářů

zachranka sumna jmkZnojmo, 15. června 2021 - S blížícím se létem a prázdninami uvítá turisty vyhledávaná Vranovská přehrada rychlejší výjezd vozů záchranné služby v Šumné na Znojemsku. K pacientům se teď záchranáři z tamní výjezdové základny dostanou snáze. Bez kličkování a zajížděk. Klíčovou výhodou je její poloha u hlavní silnice na okraji obce a zároveň moderní zázemí. Nové prostory se otevřely ve středu 9. června.

Praktičtí lékaři na jižní Moravě podali už 100 tisíc dávek vakcíny

vakcina proti coviduBrno, 9. června 2021 - Magickou hranici 100 tisíc naočkovaných vakcín již překonali praktičtí lékaři na jihu Moravy. V kraji tak praktici očkují nejvíce ze všech krajů České republiky. V jihomoravských ordinacích naočkovali 111 039 dávek, druhý je Moravskoslezský kraj s 98 012 dávkami (údaje jsou k 7. červnu 2021, 10:20).

Poděkování za očkování: Zdravotníci či dobrovolníci získají kulturní dárkové poukazy

doktor doktori highfiveBrno, 14. května 2021 - Volné vstupy do svých kulturních zařízení jako výraz poděkování – kraj je poskytne za dosavadní úspěšný průběh plošného očkování na jihu Moravy. Chce tak poděkovat zdravotníkům a dobrovolníkům z velkokapacitních očkovacích center a stejně tak praktickým lékařům a jejich sestrám. Celkem takto rozdá na 2000 poukazů.

Strana 1 z 59