Umístění: Jižní Morava Politika

Rekonstrukce i investice: Blansko bude hospodařit s rozpočtem 600 milionů Kč

zastupitelstvo-2022-45141-8576 800 blansko schvaleni rozpoctuBlansko, 4. ledna 2023 - Zastupitelstvo města Blansko nedávno schválilo rozpočet pro rok 2023. Rozpočet je schválený jako vyrovnaný. Město bude v roce 2023 hospodařit s částkou ve výši 608,753 milionů korun. Na investice je navrženo přes 121,4 milionu korun. Rozpočet odsouhlasilo všech 25 přítomných zastupitelů. „Mezi nejvýznamnější investiční akce, které plánujeme na rok 2023, patří dokončení budovy Zámek 3 v podzámčí za 21,6 mil. Kč, zastropování Palavského potoka za 11,5 milionů korun, úprava parkování v Údolní ulici za 10,9 milionů korun nebo dokončení regenerace vnitrobloku v ulici Poříčí za 8 milionů korun,“ uvedl starosta Jiří Crha.

Znojmo má krizový rozpočet pro rok 2023, přesto dá na investice 300 milionů Kč

znojmo ilustracni panoramaZnojmo, 28. prosince 2022 - Znojemští zastupitelé schválili na svém posledním zasedání rozpočet pro rok 2023. Ten počítá s výdaji ve výši 1 431 milionů korun, na straně příjmů předpokládá 1 063 milionů korun. „Máme krizový rozpočet, s ohledem na nejistý vývoj ekonomiky se musíme chovat zodpovědně, přesto počítáme s investicemi v řádu 300 milionů korun,“ uvedla starostka města Ivana Solařová a upozornila, že „v rozpočtu jsme ponechali rezervu více než 200 milionů korun pro případné neočekávané výdaje a pomoc občanům.“

Jihomoravský kraj bude v roce 2023 hospodařit s rozpočtem téměř 16 miliard korun

rozpocet jmk penize bankovkyBrno, 18. prosince 2022 - Krajští zastupitelé na svém posledním letošním jednání schválili krajský rozpočet na příští období. Do roku 2023 tak kraj vkročí s příjmy ve výši 14,3 miliardy a výdaji 15,8 miliardy korun. „Jsem rád, že drtivá většina zastupitelů zvedla ruku pro navrženou podobu rozpočtu, za to jim děkuji. Po dvou letech je tu konečně normální rozpočet. Poprvé totiž máme větší jistotu, jaké budou příjmy a co nás čeká,“ uvedl hejtman Jan Grolich.

Obec Hrušky pokračuje v obnově po loňském tornádu

tornado hrusky trychtyrHrušky, 12. prosince 2022 – Pokračující válka na Ukrajině, uprchlická krize, energetická krize, zvyšující se míra inflace či požár v Českém Švýcarsku jsou události, které v tomto roce zásadně ovlivnily naše životy a byly často diskutovaným tématem v médiích. Nicméně jsou událostmi, jejichž dopady pocítila všechna města a obce, včetně té naší. Nutno podotknout, že vedení obce Hrušky se mimo jiné muselo vypořádat a stále vypořádává s následky ničivého tornáda, které zasáhlo obec v červnu loňského roku.

Euroregion Pomoraví oslavil 25 let od svého vzniku

euroregion pomoraviBrno, 2. prosince 2022 - Dne 1. prosince uspořádal předseda Parlamentu země Dolní Rakousko Karl Wilfing v Mistelbachu slavnostní jednání k 25. výročí založení původního Euroregionu Pomoraví. Jednání předcházel pracovní oběd na místě, kde se přesně před 25 lety sešli signatáři Memoranda o přeshraniční spolupráci mezi jižní Moravou, slovenským Záhořím a dolnorakouským Weinviertlem.

Kraj podpoří projekt inteligentních vesnic

digitalizace vesnicBrno, 21. září 2022 - Digitální pokrytí venkovské oblasti a zajištění všeobecného přístupu k veřejným službám zejména seniorům – to jsou hlavní cíle připravovaného projektu INTELLAGES Mendelovy univerzity. Univerzita bude teď na podzim žádat o evropské dotace. Podpora ze strany Jihomoravského kraje by měla napomoci k vyššímu hodnocení projektové přihlášky a zejména k posílení regionální konkurenceschopnosti Jihomoravského kraje.

Kraj podá žalobu proti rozhodnutí ČBÚ ve věci dobývacího prostoru Uherský Ostroh

tezba sterkopisekBrno, 11. srpna 2022 - Rada Jihomoravského kraje 10. srpna 2022 schválila žalobu proti rozhodnutí Českého báňského úřadu (ČBÚ), kterým bylo změněno rozhodnutí Obvodního báňského úřadu (OBÚ) o stanovení dobývacího prostoru Uherský Ostroh. Kraj nesouhlasí s rozhodnutím ČBÚ i OBÚ, protože předmětný záměr těžby štěrkopísku v Uherském Ostrohu bude mít jednoznačně negativní vliv na blízký vodní zdroj Bzenec-komplex.

Jihomoravský rozdělí 4 miliony na záchranu drobných prodejen

nakupni kosik rukaBrno, 24. července 2022 - Celkem 4 miliony korun se chystá kraj rozdělit v rámci podpory zachování drobných prodejen v obcích, kde jim hrozí zánik. Vyhlášení druhé výzvy dotačního programu Obchůdek 2021+ schválili krajští radní. „Jde nám o rozvoj venkova a zachování kvalitního života na jihomoravské vesnici. Chceme udržet venkovské prodejny potravin v místech, kde je jediný obchod se sortimentem potravin a sám není schopen bez podpory pokračovat v provozu. Na jihu Moravy mohou žadatelé takto získat až 100 tisíc korun,“ říká náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Strana 1 z 108