Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví

Jihomoravský kraj pořídí dvacet nových sanitek

sanitka ambulanceBrno, 20. června 2022 - Za pacienty na jihu Moravy bude vyjíždět dvacet nových sanitek. Jejich pořízení schválili krajští radní. Nové vozy Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje a jejich přístrojové vybavení mají zajistit především rychlou a kvalitní přednemocniční neodkladnou péči. Nahradí ty nejvíce opotřebované a vysloužilé. „Některé jsou staré až patnáct let, najeto mají v průměru 350 tisíc kilometrů. Místo rychlé pomoci pak spíš ohrožují akceschopnost záchranářů v situacích, kdy jde o každou vteřinu,“ řekl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

V Hustopečích otevřel nový domov pro seniory

domov pro seniory jmk hustopeeHustopeče, 19. června 2022 - Po 19 měsících stavebních prací se v pátek 17. června otevřel nový Domov pro seniory v Hustopečích. Domov je situován na okraji města s výbornou dopravní dostupností. Přiléhá k němu poliklinika, krajská nemocnice a také velké městské parkoviště. Zařízení s 52 lůžky ubytuje první klienty ve druhé polovině července. Celý projekt včetně vnitřního vybavení vyšel na 130 milionů korun.

Kraj zvýší dostupnost terénních služeb a postaví domov pro seniory pro území postižené tornádem

dotace domov senioru 2223Brno, 3. června 2022 - Mimořádnou pomoc ve výši 15 milionů korun na podporu terénních služeb připravil Jihomoravský kraj pro Hodonínsko a Břeclavsko. Loni v červnu se tudy prohnalo tornádo, které poničilo S-centrum Hodonín, domov pro seniory. Nový dotační program a připravovaná výstavba Domova se zvláštním režimem se společnými domácnostmi v Rohatci nahradí poškozené S-centrum.

Zahoďte příbory, pojďte si hrát! Centrum v Kuřimi pomáhá řešit nechuť k jídlu u dětí

Kouzelen 2223Kuřim, 2. června 2022 - Překvapivě velkou část rodičů trápí problém s dětmi, co nerady jedí, či mají k některým potravinám vyslovený odpor. Vyzkoušeli snad vše od přemlouvání k výhrůžkám a nefunguje nic. Dagmar Jurišová, zakladatelka spolku Kouzelen z. s. přichází od září s novým během online kurzu Nejedlíci pro všechny rodiče, kteří chtějí svým dětem pomoci změnit jídelníček, hlavně změnit přístup k jídlu samotnému.

Datové sklady jihomoravských nemocnic pomůžou ke zlepšení zdraví obyvatel a dostupnosti péče v kraji

JM datove sklady 2222Brno, 30. května 2022 - Rozsáhlý projekt analýz zaměřených na hodnocení zdravotního stavu populace a na evaluaci silných a slabých míst v poskytování zdravotní péče zahájilo vedení Jihomoravského kraje ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR, Ústavem zdravotnických informací a statistiky ČR a Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity. Základním zdrojem informací je nový Národní zdravotnický informační systém a dále lokální data z vybudovaných datových skladů nemocnic. Jedním z výstupů projektu budou predikce pravděpodobného vývoje v klíčových segmentech péče a s nimi spojené koncepce navrhující opatření pro zlepšení zdraví obyvatel a zvýšení dostupnosti kvalitní péče. Analytické podklady budou pravidelně publikovány na veřejné adrese https://www.datove-sklady-jmk.cz

Dotaci na byty pro lidi s omezenou pohyblivostí získalo zatím 13 projektů

seniori rodina domov pro seniory jmkBrno, 3. května 2022 - Rodinné dvojdomky pro sociální bydlení v Kozlanech, Komunitní centrum Říčanský mlýn nebo Dům seniorů ve Vohančicích. Jedny z prvních projektů, které získají krajskou podporu v nově vypsaném programu na „Podporu výstavby domů s byty zvláštního určení“. Dotace na konci dubna schválili krajští zastupitelé. Na domy s byty pro lidi s omezenou pohyblivostí, seniory nebo osoby v nepříznivé zdravotní a sociální situaci vyčlenil kraj celkem 30 milionů korun.

Jihomoravští záchranáři obdrží speciální vozidlo pro přepravu nadměrných pacientů

sanitka auto zzsBrno, 10. března 2022 - Zdravotnická záchranná služba kraje obdrží speciální vozidlo určené mimo jiné pro přepravu nadměrných pacientů. Rozhodli o tom krajští radní. „Pořízení záchranného vozu pro pacienty s vysoce nakažlivou nemocí a pacienty se závažnou obezitou přijde na 6 milionů korun včetně DPH. Toto speciální vozidlo doplní jediné stávající záchranné auto uvedeného typu, které nyní funguje pro celý region jižní Moravy,“ říká krajský radní pro oblast investic Vladimír Šmerda. „Nový vůz mimo jiné zajistí také připravenost zdravotnické záchranné služby kraje v případě krizových a mimořádných událostí typu pandemie covid-19,“ dodává radní Šmerda.

Ve Veselí nad Moravou vybuduje kraj nové výjezdové stanoviště pro záchranáře

sanitka zachranar jmkBrno, 28. února 2022 - Na 85,3 milionu korun přijde výstavba nového výjezdového stanoviště zdravotnické záchranné služby ve Veselí Nad Moravou. Zadávací řízení na příslušnou veřejnou zakázku odsouhlasili krajští radní. Tato výstavba nové budovy záchranářů završuje sedm projektů výjezdových stanovišť, včetně nového autoservisu v Brně-Černovicích.

Strana 1 z 62