Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví

Lázně Hodonín slaví 45 let

lazne hodoninHodonín, 10. července 2024 - Jubilejních 45 let od zahájení léčby prvních pacientů si letos připomínají hodonínské lázně. Toto výročí si nedávno připomněli v lázeňském areálu při oficiálním zahájení nové lázeňské sezony jak zaměstnanci lázní, tak jejich klienti a návštěvníci. Hodonínské lázně patří k nejmladším lázním v České republice, které jsou založeny na využívání přírodní jodobromové solanky. Výzkumy, které se prováděly od 50. let, prokázaly, že unikátní voda má příznivé léčebné účinky.

Tišnovská nemocnice modernizuje prostory pro následnou rehabilitační péči

tisnov nemocnice rehablilitaceTišnov, 28. června 2024 - Rada Jihomoravského kraje schválila zadávací řízení na veřejnou zákazku, která má určit zhotovitele stavebních prací v areálu tišnovské nemocnice. V následujících dvou letech by tam měl modernizací projít prostor Odborného léčebného ústavu v jižním křídle nemocnice.

Hodonínská nemocnice otevřela nový pavilon zobrazovacích metod

nemocnice hodonin novy pavilonHodonín, 26. dubna 2024 – Nemocnice TGM Hodonín slavnostně otevřela 23. dubna nový moderní pavilon zobrazovacích metod. Pacientům v něm nabídne i dlouho očekávanou magnetickou rezonanci. Pouhých 13 měsíců od položení základního kamene otevřela hodonínská nemocnice ve svém areálu nový pavilon, navazující na stávající budovu zařízení. Dvoupodlažní objekt nabídne pacientům z Hodonína a okolí špičkové zobrazovací metody včetně vyšetření magnetickou rezonancí, ale také zázemí pro pacienty i zdravotníky, lékárnu či archiv.

Jihomoravský kraj pokračuje v podpoře paliativní péče

ruce senior paliativni peceBrno, 26. dubna 2024 – Krajští zastupitelé schválili dotace, které letos poputují na podporu paliativní péče – část peněz zamíří k organizacím, které nabízí poskytování domácích paliativních služeb, další finance kraj vyčlenil na vzdělávání v této oblasti v pobytových sociálních službách.

Nemocnice Kyjov zrekonstruuje gynekologicko-porodnický pavilon

gynekologie zenaKyjov, 19. dubna 2024 – Radní Jihomoravského kraje odsouhlasili výběrové řízení na zhotovení projektové dokumentace na akci „Rekonstrukce gynekologicko-porodního pavilonu“ v Nemocnici Kyjov. Jak na středečním jednání potvrdili, začne se ještě v letošním roce. Odhadovaná cena za projektovou dokumentaci činí 4,5 milionu korun. "Gynekologicko-porodní pavilon pochází z 60. let minulého století, od svého vzniku neprošel žádnou větší komplexní rekonstrukcí. Modernizaci potřebuje, jinak se nemocnice vystavuje riziku přerušení provozu operačních a porodních sálů," uvedl radní pro zdravotnictví Karel Podzimek.

Inovativní robotický nástroj pomáhá při laparoskopických operacích na kyjovské chirurgii

operaceKyjov, 10. dubna 2024 – Chirurgické oddělení Nemocnice Kyjov vstupuje do nové éry chirurgie s uvedením do provozu asistovaného robotického nástroje pro chirurgické zákroky. Tato inovativní technologie přináší pokrok na operační sály, umožňující zkušeným chirurgům vést operace s větší přesností a účinností.

Nové vedení nemocnice Znojmo představuje vizi jejího dalšího rozvoje

nemocnice znojmo nove vedeni foto JMKZnojmo, 12. března 2024 - Více než měsíc má Nemocnice Znojmo nové vedení. Novým ředitelem se s účinností od 1. března stal primář chirurgického oddělení a dřívější dlouholetý ředitel nemocnice Miroslav Kavka. „Současné vedení je složeno z dlouholetých zaměstnanců nemocnice, kteří se v jejím chodu plně orientují. Mají potřebné odborné i manažerské znalosti. Od prvního dne zajistili plynulý chod největší krajem zřizované nemocnice, ale především zajistili kvalitní lékařskou péči o pacienty,“ říká Karel Podzimek, radní Jihomoravského kraje pro oblast zdravotnictví.

Veselí nad Moravou a Kyjov mají nové, úsporné základny pro záchranáře

zachranka jmk kyjovKyjov, 7. března 2024 – Záchranářské sanitky vyjíždí za pacienty z nové základny ve Veselí nad Moravou už od ledna, v Kyjově od února. Ve čtvrtek 7. března se uskutečnilo slavnostní otevření obou základen za účasti hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha, radních Karla Podzimka a Vladimíra Šmerdy a ředitelky Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Hany Albrechtové.

Strana 1 z 69