Umístění: Jižní Morava Ekonomika

E.ON Distribuce se změní od nového roku na EG.D

Technici EGDBrno, 20. října 2020 – Od 1. ledna 2021 bude mít E.ON Distribuce nové jméno a vzhled. Do nového roku vstoupí pod názvem EG.D. Zkratka je odvozena z anglického Electricity and Gas Distribution, tedy distribuce elektřiny a plynu. Tento krok je jedním ze série opatření, která směřují k naplnění požadavků české i evropské legislativy. E.ON Distribuce se tím odliší jako distributor energií od obchodní společnosti E.ON Energie tak, aby pomohl zákazníkům s lepší orientací na energetickém trhu. Služby pro veřejnost zůstávají stejné, pro zákazníky se nic nemění a v souvislosti s přejmenováním společnosti se nemusejí o nic starat. EG.D zůstane součástí skupiny E.ON v ČR.

EVVA investuje 50 milionů do výstavby nového závodu v Tišnově

EVVA Tisnov I vystavbaTišnov, 23. září 2020 – Společnost EVVA, výrobce mechanických a elektronických přístupových systémů, spustila výstavbu nového výrobního závodu v Tišnově okres Brno – venkov. Výrobní hala o celkové ploše 2 000 m2 poskytne moderní zázemí výrobě určené zejména pro český a slovenský trh. Výstavba celého komplexu by podle všech předpokladů měla být dokončena v létě 2021. V Tišnově své uplatnění ve společnosti EVVA v současnosti najdou téměř tři desítky zaměstnanců, nicméně nový prostor a nové technologické zázemí by mohly přinést určitou možnost budoucího rozšíření jejich řad.

Jihomoravské firmy budou moci opět žádat o kreativní vouchery za 4,5 milionu

czk bankovky masarykBrno, 7. září 2020 – I nadále budou moci malé a střední podniky z Jihomoravského kraje žádat celkem o 4,5 milionu korun v rámci tzv. Kreativních voucherů Brno. Díky nim podnikatelé obdrží prostřednictvím inovačního centra JIC maximálně 100 tisíc korun na spolupráci s regionálními kreativci. O přidělení peněz ještě bude rozhodovat brněnské zastupitelstvo. „Od dalšího ročníku bude výzva nově otevřená firmám ze všech oborů a peníze tak budou použity jako velmi účinný a funkční nástroj podpory podnikání po pandemii,“ řekl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Jihomoravský kraj obsadil 7. místo ve srovnávacím výzkumu Místo pro život

jizni morava viniceBrno, 4. září 2020 - Které regiony jsou příznivé pro život? Na to odpovídají letošní výsledky srovnávacího výzkumu Místo pro život, v němž analytická agentura Datank vyhodnocuje data získaná z nezávislých zdrojů a údaje z průzkumu prováděného mezi 1 250 obyvateli všech regionů.V Praze se žije dobře hlavně díky skvělé úrovni služeb. Zdravotnictví, vzdělávání, rozvoj infrastruktury, volnočasové aktivity i pracovní trh vykazují při celorepublikovém srovnání vynikající hodnoty. Druhým nejpřívětivějším regionem je Královéhradecký kraj, bronzovou příčku obsadil Jihočeský kraj. Jihomoravský kraj se umístil na sedmém místě.

Nejlepšími městy pro byznys jsou na jižní Moravě Hodonín, Šlapanice a Brno

libor strecha hodonin byznysHodonín, 2. září 2020 – V Jihomoravském kraji je více než dvacet měst s rozšířenou působností, která jsou hodnocena v rámci výzkumu Města pro byznys. O to větší radost můžou mít v silné konkurenci radost v Hodoníně, který si vítězství zasloužil především v regionu bezkonkurenčním přístupem radnice k podnikatelům. Stříbro berou Šlapanice a pomyslný bronz moravská metropole. To jsou výsledky letošního ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který vyhodnocuje analytická agentura Datank a jehož výsledky jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí.

Ceny malých bytů v Jihomoravském kraji meziročně stouply o 17 %

maly byt Sreality.czBrno, 2. září 2020 – Letos v červnu stál metr čtvereční malých bytů do 45 m2 v Jihomoravském kraji 70 300 Kč. Průměr inzertních cen této kategorie nemovitostí na prodej v této lokalitě v meziročním srovnání stoupl o 17 %. Vyplývá to z analýzy největšího českého realitního portálu Sreality.cz. Pro srovnání, průměrná cena za metr čtvereční byla v celém Česku letos v červnu 64 600 Kč. Celkový počet nabídek na prodej malých jedno a dvoupokojových bytů o ploše do 45 m2 zaznamenal na Sreality.cz v meziročním srovnání pokles o 14 %.

Pronájem malých bytů v Jihomoravském kraji za rok podražil o 1 %, nabízí se jich více

bydleni byt pronajemBrno, 21. srpna 2020 - Jihomoravský kraj zaznamenal mírné zvýšení nabídkových cen malých bytů do 45 m2 určených k pronájmu. Průměr inzertních cen této kategorie nemovitostí dostupných v Jihomoravském kraji za poslední rok vzrostl o 1 %. Vyplývá to z analýzy největšího českého realitního portálu Sreality.cz. Letos v červnu stál metr čtvereční bytu k pronájmu v Jihomoravském kraji 290 Kč. Pro srovnání - průměrná cena za metr čtvereční v celém Česku byla letos v červnu 240 Kč.

Nový standard televizního vysílání DVB-T2 přichází i na Moravu

ovladac televize ruka dvb T2Brno, 28. července 2020 – Zatímco většina Česka má už přelaďování televizních přijímačů na nový standard televizního vysílání DVB-T2 za sebou, na moravské diváky tento krok čeká. Kvůli pauze zaviněné situací kolem nemoci Covid-19 došlo k posunu termínů, a prvním dnem přelaďování v Jihomoravském kraji se tak stane 29. července. V tento den vypíná stávající DVB-T vysílání programů České televize z vysílačů Brno - Kojál, Hády a Barvičova a také z vysílače Mikulov - Děvín. Přechodem na DVB-T2 získají diváci všechny nejsledovanější TV programy zdarma a řadu z nich v HD kvalitě.

Strana 1 z 198

Inzerce