Umístění: Hlavní stránka

Hodonínská nemocnice chce zateplením budov ušetřit tři milióny ročně

zatepleni250Hodonín, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Až tři miliony korun ročně by měla ušetřit Nemocnice TGM Hodonín díky novému zateplení budov. Uspořené peníze mohou posloužit na nákup přístrojové techniky, sdělil jihomoravský hejtman Michala Haška (ČSSD), který se ukončení rekonstrukce zúčastnil.

ČD ruší řadu rychlíků spojujících Brno, Šumperk, Bohumín a Hodonín

vlak_CD-vecer250Brno, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - České dráhy zruší kvůli úsporám na ministerstvu dopravy od nového jízdního řádu, platného od 11. prosince, několik dálkových vlaků protínajících jižní Moravu. Korekce se týká hlavně méně využívaných víkendových dálkových spojů, řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (22. listopadu)

dopravni_zacpa_mlha1Brno, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

ČSSD v Blansku by po volbách i nadále ráda viděla jako náměstka hejtmana Ivo Poláka

ivo_polak250Blansko, 21. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Víkendová okresní konference ČSSD v Blansku nominovala své lídry volební kandidátky pro krajské volby v následujícím roce. Delegáti zvolili prvním mužem blanenské kandidátky do krajského zastupitelstva náměstka hejtmana Michala Poláka, řekl krajský tajemník ČSSD Karel Kraus.

Památník písemnictví zve na pohádkové putování Moravou

rajhrad-klaster250Rajhrad, 21. listopadu 2011 - Chcete přenést čertův kámen, vysvobodit dušičky polapené vodníkem nebo učit nezkušeného hejkala strašit? Přijďte 4. prosince mezi 10 a 15 hodinou do Památníku písemnictví na Moravě v Rajhradě, který druhou adventní neděli věnuje především dětem. Bytosti ze světa fantazie jako vodník, víla, divoženka, čert, bílá paní nebo Popelka si pro nejmenší návštěvníky připravily den plný her, zábavných úkolů a atrakcí.

Festival otevřených sklepů: ochutnávka nejlepších vín Znojemska i křest kuchařky

kucharka_moravskych_vinarek-vina-250Brno, 20. listopadu 2011 – Během uplynulého víkendu proběhnul další z vrcholů vinařského roku. Festival otevřených sklepů – Svatý Martin na Znojemsku, který za podpory Vinařského fondu organizuje Nadace Partnerství, navštívilo celkem 1200 milovníků vín z celé České republiky i ze zahraničí.

Hašek vyzval premiéra k vyřešení situace s kamiony na silnicích nižších tříd

silnice_rozbita250Brno, 21. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Jihomoravský hejtman a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek (ČSSD) vyzval dopisem premiéra Petra Nečase (ODS), aby zakročil proti devastaci silnic nižších tříd kamionovou dopravou. Podle Haška by pomohlo zavedení mýtného na těchto komunikacích a kontroly měření a vážení kamionů.

CCS: Pohonné hmoty v Jihomoravském kraji v týdnu opět zdražily

Benzin-tachometrBrno, 21. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji se v minulém týdnu ceny pohonných hmot opět zvýšily, natural je stále nejdražší v ČR. Vyplývá to z pondělních údajů společnosti CCS.

Ceny tepla kvůli vyšší DPH stoupnou příští rok až o 9 procent

teplarny_cena_porostePraha, 21. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Ceny tepelné energie pro domácnosti se od 1. ledna 2012 zvýší nejčastěji v rozmezí šest až devět procent, v závislosti na místních podmínkách však může být v některých případech nárůst i dvouciferný. V pondělí o tom informovalo Teplárenské sdružení ČR s tím, že za to může zvýšení sazby DPH.

Ceny pohonných hmot v ČR výrazně vzrostly, nafta je nejdražší v historii

Benzin-tankovani3Praha, 21. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic se v uplynulém týdnu zvýšily, benzin Natural 95 zdražil v průměru o 21 haléřů na 34,90 Kč za litr, nafta o 69 haléřů na 35,57 Kč za litr. Vyplývá to z pondělních údajů společnosti CCS.

Strana 612 z 612