Umístění: Hlavní stránka

Festival otevřených sklepů: ochutnávka nejlepších vín Znojemska i křest kuchařky

kucharka_moravskych_vinarek-vina-250Brno, 20. listopadu 2011 – Během uplynulého víkendu proběhnul další z vrcholů vinařského roku. Festival otevřených sklepů – Svatý Martin na Znojemsku, který za podpory Vinařského fondu organizuje Nadace Partnerství, navštívilo celkem 1200 milovníků vín z celé České republiky i ze zahraničí.

Hašek vyzval premiéra k vyřešení situace s kamiony na silnicích nižších tříd

silnice_rozbita250Brno, 21. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Jihomoravský hejtman a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek (ČSSD) vyzval dopisem premiéra Petra Nečase (ODS), aby zakročil proti devastaci silnic nižších tříd kamionovou dopravou. Podle Haška by pomohlo zavedení mýtného na těchto komunikacích a kontroly měření a vážení kamionů.

CCS: Pohonné hmoty v Jihomoravském kraji v týdnu opět zdražily

Benzin-tachometrBrno, 21. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji se v minulém týdnu ceny pohonných hmot opět zvýšily, natural je stále nejdražší v ČR. Vyplývá to z pondělních údajů společnosti CCS.

Ceny tepla kvůli vyšší DPH stoupnou příští rok až o 9 procent

teplarny_cena_porostePraha, 21. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Ceny tepelné energie pro domácnosti se od 1. ledna 2012 zvýší nejčastěji v rozmezí šest až devět procent, v závislosti na místních podmínkách však může být v některých případech nárůst i dvouciferný. V pondělí o tom informovalo Teplárenské sdružení ČR s tím, že za to může zvýšení sazby DPH.

Ceny pohonných hmot v ČR výrazně vzrostly, nafta je nejdražší v historii

Benzin-tankovani3Praha, 21. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic se v uplynulém týdnu zvýšily, benzin Natural 95 zdražil v průměru o 21 haléřů na 34,90 Kč za litr, nafta o 69 haléřů na 35,57 Kč za litr. Vyplývá to z pondělních údajů společnosti CCS.

Strana 616 z 616