Umístění: Společnost Zajímavosti Geocachingoví lovci templářských pokladů se sešli v Čejkovicích

Geocachingoví lovci templářských pokladů se sešli v Čejkovicích

templarsky_rytir250Čejkovice, 15. února 2012 -  První ročník dobrodružné hry Po stopách templářů vyvrcholil setkáním nejvytrvalejších „lovců pokladů“. Sraz se uskutečnil 11. – 12. února v Čejkovicích.
 

Hra Po stopách templářů na principu stále populárnějšího geocachingu probíhala od dubna 2011. Na padesáti místech po celé České republice, kde lze alespoň předpokládat působení templářských rytířů, byly rozmístěny schránky. Sesbíráním kódů z kartiček umístěných ve schránkách a jejich zasláním bylo možné získat symbolické templářské mince a další templářské dárky.

Do hry se zaregistrovalo přes 1200 účastníků. Mnozí podle umístění schránek plánovali svou letní dovolenou, jiní si hrou zpříjemňovali služební cesty, další získali podnět pro rodinné výlety. Celkem 20 týmům se podařilo navštívit všech 50 míst. Ti se druhý únorový víkend stali hosty na bývalé templářské tvrzi v Čejkovicích, kde si intenzivně vyměňovali své dojmy a zážitky ze hry. Připravena byla pro ně šifrovací hra, prohlídka sklepů spojena s degustací a na závěr soutěž s vůněmi vína.

„Ze zvědavosti jsme vyzkoušeli jednu templářskou schránku v okolí našeho bydliště. Pak jsme se rozhodli posbírat všechny kódy v rámci kraje a získat templářskou minci. To nám ale nestačilo. Skončili jsme v Plzni, kde jsme odlovili poslední 50. schránku,“ vzpomínají Jan a Barbora Brejchovi.

templarske_sklepy-hledaci_pokladu600

„Vymyšlení a hlavně zrealizování tohoto projektu asi nebylo vůbec jednoduché. Téma templářů je ale tak zajímavé, že si tato hra určitě své příznivce najde. Na jednu stranu jsem rád, že už mám všechny kartičky doma v šuplíku, na straně druhé je mi trochu líto, že to už skončilo,“ uvádí Milan Včelák, který jako první navštívil všech 50 míst.

Samotní pořadatelé hry, Templářské sklepy Čejkovice, byli s výsledkem prvního ročníku hry nadmíru spokojeni. „Takový ohlas účastníků jsme nečekali, ale velmi nás potěšil. Dlouhodobě podporujeme více projektů, které souvisí s historií templářského řádu a jsme rádi, když dokážou zaujmout,“ tvrdí Lukáš Lukáš, obchodní a marketingový ředitel.

Hra Po stopách templářů bude pokračovat i v roce 2012, ale dojde k několika úpravám. Momentálně probíhá údržba templářských schránek a přípravy nových aktivit spojených s hrou v podobě „putovních rytířů“. Zájemci se vše potřebné dozví v průběhu března letošního roku.

Zdroj: Templářské sklepy Čejkovice