Umístění: Kultura Knihy Děti se zdravotním postižením budou mít v Ivančicích knihovnu

Děti se zdravotním postižením budou mít v Ivančicích knihovnu

Ivančice, 10. února 2012 – Děti z Mateřské školy, Základní školy a Dětského domova v Ivančicích se mohou těšit na novou knihovnu. Na vybudování prostor, které zároveň poslouží i jako návštěvní místnost dětského domova, přispěl také Nadační fond Tesco, který věnoval třicetitisícový příspěvek u příležitosti otevření nového hypermarketu ve městě.

holcicka-knihovna250

 


„Jsme rádi, že nám darované finanční prostředky pomohou vybudovat vlastní knihovnu, která rozšíří naše možnosti a zkvalitní výuku. Na místnost plnou knížek se děti velmi těší, ti starší zde  budou mít k dispozici také počítač s internetem,“ popisuje ředitelka zařízení Marta Špalková, a dodává: „Knihovnu navíc plánujeme vybavit stolky s židlemi, přáli bychom si totiž, aby sloužila i jako návštěvní místnost pro dětský domov.“

Mateřská škola, Základní škola a Dětský domov v Ivančicích jsou zařízení, která slouží výhradně dětem se zdravotním postižením (sluchovým, mentálním, vadami řeči a autismem v různých kombinacích) ve věku od 3 do 18 let. Nabízí dětem s postižením a jejich rodinám komplexní péči a podporu po celou dobu základního vzdělání. Výhradně postiženým dětem je určen i dětský domov rodinného typu, který svou činnost zahájil v roce 2004.

Společnost Tesco se snaží budovat si dobré sousedské vztahy s okolím v každém regionu svého působení. Při otevření nového obchodu vybírá partnera z řad místních neziskových organizací, kterému mu pak Nadační fond Tesco poskytne finanční dar. Neziskovou organizaci vybírají přímo zaměstnanci obchodu, tedy ti, kteří nejlépe znají místní prostředí.

Zdroj: Nadační fond Tesco

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci