Umístění: Kultura Knihy Děti načítají 110 000 korun na léčebný pobyt pro Pavlíka S. z Brna

Děti načítají 110 000 korun na léčebný pobyt pro Pavlíka S. z Brna

ctenar kniha diteBrno, 17. června 2014 - Částku 110 tisíc korun nyní načítají děti zapojené do projektu Čtení pomáhá pro třináctiletého Pavlíka S. z Brna, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Peníze jsou určené na léčebný pobyt v centru Adeli v Piešťanech, díky němuž bude Pavlík zase o krok blíž svému velkému snu – zahrát si fotbal.

 

Pavlík S. z Brna se narodil před třinácti lety. Na svět pospíchal, narodil se předčasně už v 7. měsíci. Když mu bylo půl roku, lékaři zjistili, že trpí dětskou mozkovou obrnou. „Pavlík se nevyvíjel tak, jako zdravé děti. Museli jsme denně cvičit tzv. Vojtovu metodu. Jako větší jezdil do Jánských lázní, plaval, jezdil na koních a jeho zdravotní stav se postupně lepšil. Bohužel další špatná zpráva přišla ve chvíli, kdy se začal stavět na nohy. Místo na chodidlech, stál na špičkách. Ve čtyřech letech proto musel podstoupit operaci achillových šlach," říká maminka Pavlíka, paní Ilona S.

Výrazné zlepšení Pavlíkova zdravotního stav přišlo po absolvování rehabilitace v centru Adeli v Piešťanech. Právě zde, díky každodennímu dvouhodinovému cvičení ve speciálním obleku, udělal své první samostatné kroky.

Proto by Pavlík potřeboval Centrum Adeli navštívit znovu, aby získal větší stabilitu těla, ušel větší vzdálenost a byl zase o něco blíž svému snu–zahrát si fotbal se spolužáky. „Pavlíkovi jeho sen pomáhají splnit iděti zapojené do projektu Čtení pomáhá. Mohou mu totiž posílat své kredity za přečtené knihy, a tím tak pomoci uhradit léčený pobyt. Cílová částka je 110 tisíc korun. Pomáhat mohou všichni žáci základních a studenti středních škol. Stačí, když se zaregistrují na ctenipomaha.cz, přečtou knihu ze seznamu četby a projdou kontrolním testem. Pak už jen přiřadí získanou padesátikorunu právě Pavlíkovi," vysvětluje Martin Roman, autor a donátor Čtení pomáhá.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci