Umístění: Sport Motorsport

„Drzý“ Šembera míří do světového šampionátu motocyklů

Lukáš ŠemberaKe čtvrtým narozeninám dostal minicrosku a hned jeho první jízdu zastavila až pneumatika zaparkovaného osobáku. Slzičky nebyly, spíše se tvářil, jako by se nic nestalo. Taková „drzost“ Lukáši Šemberovi zůstala dodnes a možná také díky tomu se dostal do kompletního seriálu mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě 125 ccm. Lukáš je z Brna, je mu šestnáct a jako pátý Čech pojede celý šampionát. Po Jaroslavu Hulešovi, Jakubu Smržovi, Lukáši Peškovi a Karlu Abrahamovi.

Výhodné vstupenky na GP 2009 jen do konce února!

Automotodrom BrnoPokud patříte mezi milovníky motocyklových závodů, měli byste zbystřit – do konce měsíce února je totiž možné zakoupit za zvýhodněné ceny vstupenky na Mistrovství světa silničních motocyklů, které proběhne v srpnu na brněnském Masarykově okruhu. Patnáct tréninků a pět závodů za účasti světových motocyklových hvězd nabídne víkendový program brněnského podniku Mistrovství světa silničních motocyklů 14.-16.srpna 2009. Kromě špičky MotoGP v čele s Valentinem Rossim, Casey Stonerem či Lorisem Capirossim budou na brněnském Automotodromu bojovat o přízeň českého publika i čtyři domácí jezdci, Karel Abraham (250ccm), Lukáš Pešek (250ccm), Lukáš Šembera (125ccm) a Jakub Kornfeil (Red Bull Rookies Cup).

Arenacross Rondo Brno 2009

Arenacross Rondo Brno 2009Jubilejní XX. ročník, který v brněnské hale Rondo odstartuje novou tuzemskou motoristickou sezónu v pátek 23. a v sobotu 24. ledna 2009, nese pracovní název ARENACROSS RONDO BRNO 2009 s tím, že půjde o špičkový mezinárodní halový motokros na hlíně v hokejové aréně. Centrální programový bod, dvoudenní motokrosové klání třídy Open, doplní kromě dalšího doprovodného PROGRAMU závod motokrosařského potěru třídy 60 ccm a chybět nemůže ani oblíbená  freestylová exhibice pod taktovkou oblíbence brněnského publika Petra Kuchaře.

Závodníci navštívili malé pacienty

Niké a KrtekMotocykloví závodníci Michal Prášek a Karel Abraham 13. srpna navštívili brněnskou dětskou nemocnici. Mladí jezdci nejprve navštívili malé pacienty upoutané na lůžko, kterým rozdali celou řadu dárků a fotografií s vlastnoručním podpisem, a pak se setkali s ostatními dětmi, kterým podepsali desítky čepic, karet a plakátů.

Velká cena Brna překonala loňský rekord

GP BrnoO motocyklovou Grand Prix České republiky byl letos nečekaný zájem. I když pátek a sobota propršely, přišlo na brněnský Masarykův okruh za tři dny více než 239 000 lidí. Nedělní závody Mistrovství světa silničních motocyklů v Brně vidělo přímo na okruhu 146 133 diváků, tedy zhruba o pět tisíc více než v loňském roce. A to se přitom kvůli nepříznivému počasí a současně probíhající olympiádě očekávalo mnohem méně návštěvníků!

Strana 16 z 16