Umístění: Sport Motorsport Drnovice hostí mistrovství Evropy v truck trialu

Drnovice hostí mistrovství Evropy v truck trialu

Brno, 4. července 2014 - Letošní druhý závod Mistrovství Evropy v truck trialu se uskuteční ve dnech 5. a 6. července v Drnovicích u Lysic. Nákladní auta se představí v pískovně firmy SEDOS. Evropský šampionát v truck trialu se v Drnovicích koná podruhé. V loňském roce ho i přes nepříznivé počasí navštívily tisíce diváků.

truck trial drnovice

 

„Letos se na start postaví přibližně čtyřicet posádek z Rakouska, Francie a Německa, velmi nás těší, že velký zájem je i mezi jezdci z České republiky. Počítáme s účastí okolo deseti domácích týmů,“ řekla za organizátory Irena Dvořáčková.

O tom, že návštěvníci se mohou těšit na atraktivní podívanou, není pochyb. Pohled na několikatunové trucky v místech, která by běžný smrtelník těžko zdolával po svých, jsou vždy skvělou podívanou a zážitkem.

„Ráda bych řekla, že truck trial je atraktivní, ale zároveň i nebezpečný sport. Proto chci touto cestou apelovat na diváky, aby se drželi na vyhrazených místech, v žádném případě nevstupovali do sekcí, a i když to bude možná někdy nepříjemné, dbali pokynů pořadatelů. V areálu se každý pohybuje na vlastní nebezpečí a na vlastní zodpovědnost. Děti a mládež do 15 let musí být v doprovodu osoby starší 18 let. Naše pískovna je velmi rozlehlá a lidé nemusejí mít strach, že by neviděli,“ vysvětlila Dvořáčková.
Drnovická trať patří k nejnáročnějším v celém seriálu mistrovství Evropy. Mezi jezdci je velmi oblíbená. „Je to jedna z nejlepších tratí, které vůbec existují. Už jen kvůli tomu, že se tam jezdí na písku a ne po kamenech, kde si ničíte auto,“ svěřil se několikanásobný mistr republiky a vícemistr Evropy Bohumil Čáp.

Vedle závodů připravili pořadatelé pro návštěvníky i letos bohatý doprovodný program. Děti budou mít k dispozici skákací hrad, o jejich zábavu se postará Mateřské centrum Jablíčko a modeláři z Boskovic. Zájemci se mohou svézt na koních nebo absolvovat let vrtulníkem.

„Parkoviště pro automobily bude na volném prostranství hned naproti pískovně, tedy v bezprostřední blízkosti závodů. V Drnovicích i okolí rozmístíme informační panely, takže vše bude velmi dobře označené. Změnou oproti loňsku je přesunutí závodního depa přímo do areálu pískovny,“ uvedla Dvořáčková.

Začátek závodů je v sobotu i v neděli v 9 hodin, konec přibližně v 18 hodin. Více informací najdou zájemci na internetových stránkách europatrucktrial.cz.

TRUCK TRIAL je automobilový sport, kdy vozidlo v terénu zdolává přírodní nebo uměle vytvořené překážky. Soutěžící absolvují několik sekcí (ohrazených prostor s průjezdovými brankami), kde posádky zpravidla bojují proti přírodním či umělým překážkám, na samé hranici fyzikálních zákonů. Ještě před tím jsou však rozděleni do kategorií podle počtu náprav a podle rozvoru a rozchodu vozidla. Soutěžit mohou pouze vozidla s minimální hmotností 2,5 tuny. Průjezdy sekcemi jsou hodnoceny trestnými body. Posádka s jejich nejmenším počtem se stává vítězem.

Mistrovství Evropy v truck trialu
Kdy: 5. a 6. července 9.00 – 18.00
Kde: Pískovna SEDOS Drnovice u Lysic


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci