Umístění: Sport Motorsport Nevidomí se projedou Masarykovým okruhem

Nevidomí se projedou Masarykovým okruhem

NevidomiBrno, 19. dubna 2010 - Účelem zážitkového kurzu, který organizuje obecně prospěšná společnost TyfloCentrum Brno, o. p. s., je zprostředkovat nevidomým a slabozrakým lidem autentický vjem z jednoho úseku každodenní rutiny vidícího člověka, seznámit s činností pro vidící tak samozřejmou a pro nevidící jinak nepřístupnou. Jde o uvědomění si každodenní reality možného střetu s projíždějícím motorovým vozidlem a o nezapomenutelnou zkušenost ovládání takového vozidla, obtížnosti jeho zastavení.


 „Slepec“ za volantem aneb nic není nemožné
Při příležitosti desetiletého výročí založení společnosti TyfloCentrum Brno, o.p.s. převzal záštitu nad konáním mimořádné akce ve středu 21. 4. 2010 PhDr. Milan Pešák, zakladatel této společnosti, její dlouholetý podporovatel, člen správní rady a čestný prezident Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých. Jedinečný zážitkový seminář brněnské TyfloCentrum pořádá znovu po pěti letech ve spolupráci s akciovou společností Automotodrom a brněnskými autoškolami Kubis, Pelikán, Navrátil.

Přihlásit se mohou občané z řad nevidomých a slabozrakých, kteří dosáhli věku 18 let a jedinou překážkou pro získání řidičského průkazu je jejich zrakové postižení. Někteří z nich buď kdysi auto řídili nebo si řízení zkusili jen tak někde mimo silnice, mnozí z nich však za volant auta nikdy neusedli. Účastníci se proto budou registrovat a musí absolvovat nácvik základů řízení auta. Nejde o silniční pravidla, ale o techniku jízdy tj. rozjezd, řazení a zastavení auta. Pokud tuto techniku zvládnou, bude jim umožněno absolvovat jízdu po Masarykově okruhu. Pro mnohé z nich bude samotným zážitkem již vlastní nácvik techniky rozjezdu, řazení a zastavení auta. Program bude doplněn dalšími aktivitami, např. besedou s Městskou policií Brno o bezpečnosti zrakově postižených chodců, pro slabozraké bude připravena možnost jízdy slalomem mezi kužely.

Podmínkou úspěchu tohoto výjimečného zážitkového kurzu je bezesporu spolupráce s brněnskými autoškolami, které k tomuto nezvyklému podniku zapůjčí svá výcviková auta pro neobvyklé řidiče. Patří jim dík za jejich ochotu spolupracovat na nevšední akci.

Mnozí z nevidomých a slabozrakých účastníků ocení atraktivitu prostředí Masarykova okruhu, který nezištně pro akci zapůjčí akciová společnost Automotodrom Brno.

Letos čeká účastníky tohoto speciálního zážitkového semináře i mimořádné překvapení. „Když jsem řídil já, tak se mi zdálo, že jsme tou šedesátkou profičeli okruh strašně rychle, uteklo to. Ale když jsem se řítil autem se závodníkem, čas mi připadal nekonečný!“ směje se nevidomý Jan z Prahy.
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci
Inzerce