Jihomoravské muzeum ve Znojmě
- Výstava „Strašáci aneb úpadek strašáctví nejen v Čechách a na Moravě“ je demonstrací úpadku a postupného zániku krásného lidového obyčeje, jehož počátky jsou zahaleny snad až v magickém oparu počátků lidského rodu. Desítky barevných fotografií a textů s lehkou nadsázkou třídí současné strašáky do skupin, představuje strašáky jako přátelské bytosti s vlastním osudem, touhami, smutky a radostmi, kteří jsou odedávna nedílnou součástí našich polí, sadů, vinic a zahrádek. Výstava je výzvou k záchraně strašáctví, apelem na svědomí všech romantiků a vyznavačů lidových tradic. Do 24. května.
Podhorácké muzeum, Předklášteří
- Tak dlouho se chodí se džbánem… Výstava provede návštěvníka putováním keramického džbánu od výrobce k uživateli a od uživatele do muzea, kde je zapsán, ošetřen, uložen a vystaven. Do 26. dubna.
- Volání moře. Výstava modelů lodí, doplněná mušlemi z moří a oceánů. Od 28. dubna do 25. října.
Muzeum ve Šlapanicích
- Když se řekne archeologie… Výstava seznamuje s metodami archeologického výzkumu a dalším „životem“ archeologických nálezů až po jejich konečné zpracování. Je doplněna o interaktivní „dětskou dílnu“. Do 17. května.
Muzeum v Ivančicích
- Tajemství školního kabinetu. Výstava známých i zapomenutých učebních pomůcek, určena malým i velkým návštěvníkům. Do 26. dubna.
Památník písemnictví na Moravě, Rajhrad
- Bohumil Hrabal a Brno. Výstava k 95. výročí narození spisovatele Bohumila Hrabala (1914-1997), brněnského rodáka, představí místa jeho dětství i literární ztvárnění doby strávené v Brně – Židenicích. Do 30. srpna.
Baron Trenck gallery, Kapucínský klášter Brno
- Výstava kraslic, kalíšků na vajíčka a zdobených velikonočních perníků ze všech koutů Moravy. Do 19. dubna.