Umístění: Kultura Muzea a výstavy Pyramidy, gastronomie a ukulele - Weinviertel potká Česko v Mistelbachu

Pyramidy, gastronomie a ukulele - Weinviertel potká Česko v Mistelbachu

Mistelbach 1831Mistelbach, Brno – 17. 7. 2018 - Příjemný letní večer slibuje letní fiesta 14. srpna v muzeu MAMUZ v rakouském Mistelbachu, pouhých pár kilometrů od českých hranic. Během akce nazvané „Weinviertel potkává Česko“ se návštěvníci mohou těšit nejen na zajímavou kombinaci rakouského a českého kulinářského umění, ale také na koncerty kapel z obou zemí.

Od 19 hodin zahraje svižná dechová hudba Dixie Band z Weinviertelu, od 20:30 potom Ukulele Orchestra jako Brno se svými cover verzemi slavných hitů. Poté bude v muzejní kavárně Sheperd's znít uvolněná lounge music a barmani v horkém letním večeru připraví kreativní míchané nápoje. „Hudební a kulinářské zážitky mohou účastníci akce propojit s návštěvou výstav Úchvatné pyramidy a Hermann Nitsch – Život a dílo, které budou v tento den přístupné zdarma až do 22:00 hodin,“ říká ředitel muzea Peter Fritz.

Výstava Úchvatné pyramidy ukazuje, jak dokonale byly pyramidy ve starém Egyptě budovány a jaký mají dodnes vliv na architekturu, módu a umění. „Prostřednictvím architektonických modelů, vykopávek, interaktivních instalací, multimediálních projekcí a rekonstrukcí přináší muzeum MAMUZ návštěvníkům pyramidy na dotek,“ láká Fritz. Všechny texty a zvukové stopy na výstavě jsou k dispozici i v češtině. „Pro objednané skupiny zajišťujeme česky mluvící průvodce a češtinu ovládá rovněž většina našeho personálu,“ říká Fritz. Výstava Úchvatné pyramidy potrvá až do listopadu.

Muzeum historie MAMUZ je muzeem zážitků i vědeckým centrem. Opakovaně a rozsáhle zpracovává téma „40 000 let člověka“. Na zámku MAMUZ v Asparn an der Zaya je k vidění mnoho originálních prehistorických nálezů. Místní výstava s názvem Konfliktům na stopě odhaluje současné možnosti historické archeologie, díky nimž je možno velmi podrobně zkoumat události z dávných časů. Archeologický park s řadou historických obytných a hospodářských budov pak nabízí autentický pohled na každodenní život našich předků.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci